جنگ جهانی سوم در راه است؟

کدخبر: ۶۵۵۱۹۹
اقتصادنیوز: رئیس مجلس سنای بلاروس در جریان سخنرانی خود به مناسبت «روز یادبود ملی قربانیان جنگ بزرگ میهنی و نسل‌کشی مردم بلاروس» تاکید کرد : دنیا هم اکنون در آستانه یک درگیری جهانی است.
جنگ جهانی سوم در راه است؟

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، ناتالیا کوچانوا در بخشی از سخنان خود با اشاره به اینکه سیاره زمین در حال حاضر بار دیگر خود را در آستانه یک درگیری جهانی می‌بیند، اظهار کرد: تنها پس از هشت دهه زندگی در آرامش (پس از جنگ جهانی دوم)، خطر نابودی بشریت امروز بیش از هر زمان دیگر ما را تهدید می‌کند.

رئیس مجلس سنای بلاروس با بیان اینکه هیچکس به اندازه مردم بلاروس ارزش صلح را نمی‌داند، افزود: ملت ما حافظه تاریخی خود را حفظ و قاطعانه از حقیقت تاریخی خود دفاع می‌کند تا حوادث گذشته تکرار نشوند.

کوچانوا در ادامه سخنان خود، خاطرنشان کرد: حاکمیت و استقلال مهمترین دارایی و ارزش‌های ماندگار ما هستند که پایه و اساس توسعه خلاقانه و صلح‌آمیز کشور بلاروس را تشکیل می‌دهند.

به گزارش ایرنا، دیمیتری مدودف معاون شورای امنیت ملی روسیه نیز پیش تر در اظهاراتی گفت که جهان بیمار است و به احتمال زیاد در آستانه یک جنگ جهانی جدید قرار دارد.

مدودف در نشستی در مسکو با اشاره به خطر وقوع یک رویارویی هسته‌ای، یادآور شد: به احتمال زیاد در آستانه یک جنگ جهانی جدید هستیم.

وی به رغم اینکه اجتناب از وقوع یک جنگ جهانی جدید را غیرممکن نداست اما نسبت به احتمال روز افزون وقوع یک تقابل هسته‌ای هشدار داد و اضافه کرد: همه باید در راستای اطمینان از جلوگیری از تحقق این تهدید و رویارویی جهانی تلاش کنیم.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی