این مواد مخدر در نقطه صفر مرزی کشف شد+ جزئیات

کدخبر: ۶۵۵۲۶۷
اقتصادنیوز: فرمانده مرزبانی انتظامی کشور از کشف ۱۲۰ کیلوگرم مواد مخدر در نقطه صفر مرزی خبر داد.
این مواد مخدر در نقطه صفر مرزی کشف شد+ جزئیات

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، سردار احمد علی گودرزی در تشریح جزئیات این خبر گفت: مرزداران کشورمان با انجام اقدامات تخصصی و اشراف اطلاعاتی از فعالیت یک باند قاچاق موادمخدر در منطقه مرزی مطلع و با برنامه‌ریزی دقیق، عملیات کشف محموله موادمخدر را در دستورکار خود قرار دادند.

فرمانده مرزبانی فراجا تصریح کرد: با پشتیبانی اطلاعاتی و هدایت عملیاتی انجام شده، مسیرهای احتمالی تردد قاچاقچیان مشخص شد و در راستای مقابله با سوداگران مرگ، مرزداران استان سیستان و بلوچستان با اجرای کمین‌های هدفمند و اجرای طرح مهار، منطقه مورد نظر را در کنترل خود قرار دادند و توانستند محموله موادمخدر را کشف کنند.

گودرزی افزود: پس از چندین شبانه‌روز کار اطلاعاتی و برنامه‌ریزی عملیاتی، مرزداران سیستان و بلوچستان توانستند در بازرسی از یک باب منزل در منطقه مرزی مقدار ۵۹ کیلوگرم انواع موادمخدر شامل؛ ۵۸ کیلوگرم شیشه، یک کیلوگرم هروئین، دو قبضه سلاح جنگی کلاش، بهمراه ۲۶ خشاب مربوطه، تعداد دو هزار و  ۴۴۰ عدد فشنگ جنگی، تعداد سه دستگاه بیسیم دستی، هفت دستگاه کاسه شاررژ و یک عدد دوربین چشمی را که به طرز ماهرانه‌ای در داخل یک منزل جاسازی شده بود کشف و ضبط کنند.

خبر مرتبط
تامین امنیت انتخابات اولویت مرزبانی است/ مرزها با تجهیزات اپتیکی کنترل می شود

اقتصادنیوز: فرمانده مرزبانی فراجا گفت: مرزهای کشور به صورت شبانه‌روزی توسط تجهیزات اپتیکی و الکترواپتیکی کنترل می‌شود.

وی به دو عملیات دیگر توسط مرزداران هنگ‌های مرزی زابل و جکیگور اشاره کرد و گفت:‌ در عملیات های جداگانه ای نیز مرزداران کشورمان توانستند ضمن دستگیری یک نفر متهم، ۲۳ کیلوگرم تریاک، مقدار ۲۷ کیلوگرم شیشه و مقدار ۱۱ کیلوگرم مواد مخدر از نوع هروئین جمعا به مقدار ۶۱ کیلوگرم را کشف کنند.

خبر مرتبط
فوری/ مرزبانی ایران اطلاعیه داد

اقتصادنیوز : مرزبانی کشور در اطلاعیه ای ضمن توضیح درباره سوءتفاهم مرزی پیش آمده بین نیروهای مرزبانی و طالبان اعلام کرد: ۶ مرزبان استان خراسان جنوبی به کشور بازگشتند.

فرمانده مرزبانی فراجا در پایان با بیان اینکه شناسایی و دستگیری دیگر  متهمان این پرونده در دستورکار قرار دارد، خاطرنشان کرد: دشمنان نظام مقدس ایران اسلامی باید بدانند امروز مرزداران مجاهد مرزبانی بیش از هر زمانی آمادگی و توان پاسخگویی به هرگونه تجاوز و تعرض به خاک میهن عزیزمان را دارند و همواره با چشمانی تیزبین، امنیتی مثال‌زدنی را برای ملت بزرگ ایران در سرحدات کشورمان به ارمغان آورده‌اند.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی