پوتین: روسیه فقط به تجهیزات نظامی خود تکیه دارد

کدخبر: ۶۵۵۳۱۶
اقتصادنیوز: رئیس‌جمهور روسیه اعلام کرد که این کشور تنها به تجهیزات نظامی خود تکیه دارد و از این مسیر به موفقیت رسیده است.
پوتین: روسیه فقط به تجهیزات نظامی خود تکیه دارد

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، «ولادیمیر پوتین» رئیس‌جمهور روسیه گفت این کشور تنها به تجهیزات نظامی خود تکیه دارد و از این مسیر به موفقیت رسیده است.

خبر مرتبط
پوتین با این اقدام حسابی آمریکا را خشمگین کرد/ برنامه واشنگتن برای جبران چیست؟

اقتصادنیوز: روزنامه نیویورک تایمز در گزارشی به سفر اخیر رئیس جمهور روسیه به کره شمالی و ویتنام اشاره کرد و نوشت: ولادیمیر پوتین برای برانگیختن خشم واشنگتن تنها به چهار روز زمان نیاز داشت.

او در نشستی با حضور فارغ‌التحصیلان نهادهای نظامی روسیه گفت: «همه از این اقتصاد پایدار وزارت دفاع می‌آیند... ما می‌توانیم روی خود حساب کنیم. هیچکس قرار نیست بیاید و با دست‌ودل‌بازی چیزی به ما بدهد.»

پوتین در ادامه اظهارات خود در جمع فارغ‌التحصیلان این نهادهای نظامی گفت: «ما باید همه کارها را خودمان انجام دهیم. ما در این زمینه موفق بوده‌ایم.»

رئیس‌جمهور روسیه پیشتر هم اعلام کرد قصد دارد سه‌گانه هسته‌ای کشورش شامل سلاح، بمب‌افکن و زیردریایی‌های هسته‌ای را توسعه دهد. در شرایطی که جنگ اوکراین همچنان ادامه دارد و دورنمای صلح دیده نمی‌شود، پوتین اشاره کرد که برنامه‌هایش شامل توسعه بیشتر سه‌گانه هسته‌ای به‌عنوان تضمین بازدارندگی استراتژیک و حفظ توازن قدرت در جهان است.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی