هشدار نارنجی هواشناسی برای تهرانی‌ها/ احتمال وقوع طوفان و سیلاب تابستانی

کدخبر: ۶۵۵۳۲۸
اقتصادنیوز: مدیرکل مدیریت بحران استان تهران از صدور نارنجی هواشناسی برای این استان خبر داد.
هشدار نارنجی هواشناسی برای تهرانی‌ها/ احتمال وقوع طوفان و سیلاب تابستانی

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر، حامد یزدی مهر، بعد از ظهر یکشنبه از صدور هشدار نارنجی هواشناسی مبنی بر وقوع دو سامانه تشدید ناپایداری‌های سامانه بارشی در مناطق شمالی استان تهران به ویژه دامنه و ارتفاعات و افزایش شیب فشاری و تقویت ناپایداری‌های محلی در استان تهران به ویژه نیمه جنوبی خبر داد.

خبر مرتبط
سیلاب به این 15 استان می‌رسد/هشدار نارنجی هواشناسی برای این شهرها

سازمان هواشناسی نسبت به تشدید بارش و احتمال وقوع سیلاب در ۱۲ استان همچنین افزایش ارتفاع موج تا ۱.۵ متر در آب‌های جنوب کشور هشدار داد.

مدیرکل مدیریت بحران استان تهران با بیان اینکه طبق اعلام سازمان هواشناسی زمان شروع سامانه‌ها از فردا دوشنبه چهارم تیرماه تا پایان روز سه شنبه پنجم تیرماه پیش بینی شده است گفت: با توجه به بارش‌های محتمل توصیه می‌شود شهروندان ضمن اجتناب از تردد و توقف در بستر مسیل‌ها و حاشیه رودخانه‌ها در عبور با خودرو از مسیرهای کوهستانی احتیاط لازم را داشته باشند.

یزدی مهر بر ضرورت پرهیز از فعالیت‌های کوه نوردی به ویژه صعود به قله‌ها و خودداری از پروازهای ورزشی و تفریحی توسط بالگرد و هواپیماهای سبک نیز تاکید کرد و افزود: از مسؤولان مربوطه می‌خواهیم لایروبی کانال‌ها و آب روها و پاک سازی دهانه پل‌ها را در دستور کار داشته باشند و دستگاه‌های اجرایی و امدادی نیز در حال آماده باش قرار بگیرند.

وی همچنین در خصوص احتمال وقوع وزش باد خیلی شدید و توفان لحظه‌ای گرد و خاک نیز هشدار داد و عنوان کرد: با توجه به احتمال سقوط بعضی اجسام از ارتفاع و خسارت به سازه‌های موقت مانند داربست‌ها و تابلوهای تبلیغاتی و تجهیزات موجود در نقاط مرتفع مانند برج‌ها و دکل‌ها و خطر شکستن درختان کهنسال از شهروندان به خصوص ساکنین نیمه جنوبی استان می‌خواهیم از حضور در پشت بام، زیر درختان و سازه‌های سست و امور عمرانی خودداری کنند.

مدیرکل مدیریت بحران استان تهران همچنین در خصوص احتمال خیزش و گسترش موقت گرد و خاک از استان‌های همجوار و کاهش کیفیت هوا و کاهش شعاع دید نیز هشدار داد و بیان کرد: افراد دارای بیماری زمینه و تنفسی در زمان‌های هشدار از حضور در فضای باز خودداری کنند.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی