روسیه: حمله اوکراین به سواستوپل را جنایتی دینی و آیینی می‌دانیم

کدخبر: ۶۵۵۳۳۷
اقتصادنیوز: سخنگوی وزارت خارجه روسیه اعلام کرد: حمله اوکراین به سواستوپل را جنایتی دینی و آیینی می دانیم.
روسیه: حمله اوکراین به سواستوپل را جنایتی دینی و آیینی می‌دانیم

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر، ماریا زاخارووا سخنگوی وزارت خارجه روسیه امروز یکشنبه با صدور بیانیه ای درباره حمله کی یف به سواستوپل اعلام کرد: حمله اوکراین به سواستوپل را جنایتی دینی و آیینی می دانیم؛ تصادفی در روز عید پنجاهه، این روز برای این حمله تصادفی انتخاب نشده است.

خبر مرتبط
پوتین: روسیه فقط به تجهیزات نظامی خود تکیه دارد

اقتصادنیوز: رئیس‌جمهور روسیه اعلام کرد که این کشور تنها به تجهیزات نظامی خود تکیه دارد و از این مسیر به موفقیت رسیده است.

در بیانیه صادره از سوی سخنگوی وزارت خارجه روسیه در این خصوص آمده است: نیروهای مسلح اوکراین عامدانه مکان های پرتردد را برای گلوله باران انتخاب می کنند.

بیانیه مذکور در ادامه اضافه می کند: منتظر پاسخ سازمان های بین المللی نسبت به مرگ غیرنظامیان در سواستوپل خواهیم بود، اما این سازمان ها تحت تاثیر رویکردهای مغرضانه غرب هستند.

بر اساس اعلام خبرگزاری اسپوتنیک، کمیته تحقیقات روسیه پس از حمله نیروهای مسلح اوکراین به سواستوپل پرونده جنایی را تحت عنوان «حمله تروریستی» باز کرد.

دستیار وزیر بهداشت روسیه در ارتباط با این حمله اوکراین خبر داد: در پی گلوله باران امروز سواستوپل توسط اوکراین، ۱۲۴ نفر از جمله ۲۷ کودک زخمی شده اند.

الکسی کوزنتسوف، دستیار وزیر بهداشت روسیه گفت: در پی گلوله باران سواستوپل توسط اوکراین، ۱۲۴ نفر از جمله ۲۷ کودک با درجات مختلف زخمی شدند.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی