اعلام آمادگی ماکرون برای رایزنی با پوتین

کدخبر: ۶۵۵۶۱۳
اقتصادنیوز: رئیس جمهور فرانسه در جریان اظهاراتی با بیان اینکه در ماه‌های اخیر با رئیس جمهور روسیه ارتباطی برقرار نکرده است، تاکید کرد: من آماده ادامه گفت وگو با ولادیمیر پوتین هستم.
اعلام آمادگی ماکرون برای رایزنی با پوتین

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا به نقل از تارنمای خبری یامال، رئیس جمهور فرانسه که در پادکستی به نام «نسل متکی بر خود» صحبت می‌کرد، اظهار کرد: در ماه‌های اخیر ما ارتباطی با هم برقرار نکرده‌ایم اما من امکان گفت وگو در مورد هر موضوع مورد علاقه‌ای را با پوتین رد نمی‌کنم و به گفت وگو با وی ادامه خواهم داد.

مکرون در جریان این پادکست گفت که با پوتین درباره موضوع نیروگاه‌های هسته‌ای گفت وگو خواهد کرد اما وی هیچ توضیح بیشتری در این باره ارائه نکرد.

خبر مرتبط
واکنش کاخ الیزه به یک خبر جنجالی / ماکرون استعفا می دهد؟

اقتصاد نیوز : «امانوئل ماکرون» طی مصاحبه‌ای با روزنامه فیگارو هرگونه گزارشی را پیرامون استعفا از مقام ریاست‌جمهوری رد کرد و گفت: «نتیجه انتخابات زودهنگام هرچه باشد، از مقام رئیس‌جمهوری استعفا نخواهم داد.»

رئیس جمهور فرانسه در ادامه با بیان اینکه تداوم گفت وگو از اهمیت زیادی برخوردار است، تاکید کرد: من به قدرت گفت وگو ایمان دارم.

به نوشته تارنمای خبری یامال، رئیس جمهور فرانسه پیشتر در ماه مارس هم درباره آمادگی خود برای مذاکره با رئیس جمهور روسیه اظهار کرده بود: اگر پوتین زنگ بزند، گوشی تلفن را برمی‌دارم.

این اظهارات از سوی رئیس جمهور فرانسه در حالی بیان می‌شود که وی از اواخر ماه فوریه، چندین بار اظهارات تحریک‌آمیزی درباره احتمال اعزام نیرو از کشورهای غربی به اوکراین را مطرح کرده است.

همچنین نشریه بلومبرگ در ۳۰ آوریل (۱۱ اردیبهشت) به نقل از منابع آگاه نوشت که مکرون قرار است از طریق شی جین پینگ رئیس جمهور چین بر پوتین تأثیر بگذارد و روسیه را وادار به توقف جنگ کند.

مکرون در اوایل ماه می هم با تاکید بر نیاز غرب به حفظ گفت وگو با روسیه، اعلام کرد: در غیر این صورت، کشورهای غربی باید با نظم بین‌المللی و همچنین صلح و امنیت خداحافظی کنند.

به گزارش ایرنا، رئیس جمهور فرانسه پیشتر در اظهاراتی با بیان اینکه ترس و نگرانی فرانسوی‌ها در مورد احتمال جنگ با روسیه را درک می‌کند، تاکید کرد: ارتش فرانسه در آینده نزدیک به اوکراین اعزام نخواهد شد.

مکرون که اعلام کرده بود درصورت شکسته شدن خطوط دفاعی اوکراین در خط مقدم جبهه و آغاز پیشروی ارتش روسیه، با درخواست کی‌یف اعزام نیرو به این کشور را رد نمی‌کند، اظهار کرد: بسیاری از کشورها با رویکرد پاریس در خصوص اعزام احتمالی نیرو به اوکراین موافقت کرده‌اند اما فکر نمی‌کنم حداقل تا دو نسل آینده جنگ به سرزمین ما بیاید.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی