هشدار مهمی که مکرون داد/ خطر بزرگ در کمین این کشور

کدخبر: ۶۵۵۶۳۷
اقتصادنیوز: رئیس جمهوری فرانسه در آستانه برگزاری انتخابات پارلمانی زودهنگام این کشور نسبت به پیروزی راست و چپ افراطی و نیز وقوع جنگ داخلی هشدار داد.
هشدار مهمی که مکرون داد/ خطر بزرگ در کمین این کشور

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، مکرون در پادکستی در همین خصوص تشریح کرد: «من فکر می‌کنم راه‌حل‌هایی که جناح راست افراطی ارائه می‌کند، قابل بحث نیست زیرا این راه‌حل‌ها مردم را بر اساس مذهب یا تبارشان طبقه بندی می‌کند و همین منجر به تفرقه و جنگ داخلی می‌شود.»

اظهارات مکرون ساعاتی پس از انتشار بیانیه انتخاباتی حزب «اجتماع ملی» (RN) از سوی جردن باردلا رهبر این حزب پخش شد که وعده محدودیت مهاجرت را داد و تاکید کرد که حقوق ملیت را برای کودکان متولد و بزرگ شده در فرانسه از والدین خارجی لغو می کند.

خبر مرتبط
تصمیم جدید فرانسه در حمایت از لبنان

اقتصادنیوز: منابع خبری اعلام کردند فرانسه قصد دارد از استقرار ارتش لبنان در مرزهای مشترک با اراضی اشغالی فلسطین حمایت کند.

باردلا در این مراسم در پاریس گفت که اولویت بلندمدت حزب وی این است که فرانسه را دوباره روی پای خود بازگرداند و بر ضرورت قانون علیه ایدئولوژی‌های اسلام‌گرا تاکید کرد.

رئیس‌جمهوری فرانسه همین انتقادات را به چپ افراطی نیز داشت و استدلال کرد: «آن یکی نیز مردم را بر اساس دیدگاه مذهبی یا جامعه ای که به آن تعلق دارد، دسته بندی می‌کند و در این صورت، شما با کسانی که ارزش‌های مشابهی ندارند، جنگ داخلی خواهید داشت.»

رئیس حزب راست افراطی اجتماع ملی که در صورت کسب بیشترین آرا در انتخابات به عنوان نخست‌وزیر احتمالی انتخاب می شود، در واکنش به اظهارات مکرون به شبکه M۶ تلویزیون این کشور تصریح کرد: «یک رئیس جمهور نباید این را بگوید.»

ژان لوک ملانشون رهبر چپ افراطی «فرانسه تسلیم ناپذیر» نیز در مصاحبه با تلویزیون «فرانس ۲» ضمن محکومیت اظهارات رئیس جمهوری کشورش، گفت این سیاست‌های خود مکرون بود که باعث ناآرامی‌های مدنی شد. وی سپس به عنوان مثال وضعیت اعتراضات در «نیوکالدونیا» به عنوان یکی از قلمروهای فرادریایی فرانسه را از همین دست پیامدها دانست.

مکرون پس از کسب پیروزی‌های چشمگیر راست افراطی در انتخابات پارلمان اروپا، پارلمان ملی فرانسه را منحل کرد و قرار است انتخابات زودهنگام پارلمانی این کشور در دو نوبت ۳۰ ژوئن و ۷ ژوئیه (۱۰ و ۱۷ تیر) برگزار شود.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی