پیام تسلیت اردوغان به پوتین

کدخبر: ۶۵۵۷۰۵
«رجب طیب اردوغان» رئیس‌جمهور ترکیه امروز در تماس تلفنی با «ولادیمیر پوتین» رئیس‌جمهور روسیه به بررسی حملات تروریستی در داغستان پرداخت.
پیام تسلیت اردوغان به پوتین

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، رئیس‌جمهور ترکیه در تماس تلفنی با همتای روس خود، حمله تروریستی داغستان را محکوم کرد و به مردم روسیه تسلیت گفت.

دفتر رئیس‌جمهور ترکیه در بیانیه‌ای اعلام کرد: «اردوغان با پوتین گفت‌وگوی تلفنی انجام داد و آن‌ها در این گفت‌وگو درباره حملات تروریستی در منطقه داغستان روسیه گفتگو کردند.»

یکشنبه عصر، مردان مسلح ناشناس به ۲ کلیسا، یک کنیسه و یک پاسگاه پلیس راهنمایی‌ورانندگی در شهر «دربند» و «مخاچ‌قلعه» در داغستان روسیه حمله کردند؛ حمله‌ای که بر اساس آمار منتشرشده توسط مقامات روسیه ۲۱ قربانی داشت، از جمله ۱۶ افسر پلیس و چهار غیرنظامی. در نتیجه مداخله نیروهای ضدتروریستی روسیه، پنج تروریست این عملیات به هلاکت رسیدند.

خبر مرتبط
برگ برنده چین؛ الگوی ایران و عربستان روی میز پوتین/اهرم‌های پکن برای دور زدن روسیه و آمریکا

اقتصادنیوز: از منظر گروهی از ناظران تلاش های پکن برای عهده دار نقش میانجیگر در مناقشه روسیه و اوکراین بی نتیجه است؛ چرا که رهبران چین صرفا بدین طریق تلاش دارند تا بستر را برای تحقق جاهط لبی هایشان هموار کنند.

به گفته دفتر رئیس‌جمهور ترکیه، اردوغان در این تماس ضمن محکوم‌کردن این حمله تروریستی و تسلیت به مردم روسیه، تأکید کرد آنکارا به تلاش خود برای پایان بخشیدن به درگیری‌های منطقه ادامه خواهد داد.

کرملین هم اعلام کرد پوتین و اردوغان در این گفتگوی تلفنی بر ادامه هماهنگی نزدیک برای مقابله با تروریسم توافق کردند.

کرملین در بیانیه‌ای اعلام کرد: رهبران توافق کردند که هماهنگی نزدیک اقدامات ضد تروریستی را ادامه دهند. آنها در مورد تماس‌های شخصی بیشتر از جمله در نشست سران سازمان همکاری شانگهای در آستانه از ۳ تا ۴ ژوئیه به توافق رسیدند.

در این بیانیه آمده است: اردوغان در این گفتگوی تلفنی حمله جنایتکارانه تروریست‌ها در داغستان را به شدت محکوم کرد، با مردم روسیه اعلام همبستگی کرد، صمیمانه به خانواده قربانیان تسلیت گفت و برای مجروحان شفای عاجل آرزو کرد.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی