آماده باش در البرز / هشدار صادر شد

کدخبر: ۶۵۵۷۰۸
مدیرکل مدیریت بحران استانداری البرز گفت: شهروندان از تردد در محل‌های پرخطر، اسکان، چادر زدن و توقف در حریم رودخانه‌ها، مکان‌های مرتفع و تپه‌ها، زیر درختان، سیم برق هوایی، لوله‌ها، فنس‌های فلزی و پهنه‌های آبی و صعود به ارتفاعات خودداری کنند.
آماده باش در البرز / هشدار صادر شد

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر، مدیرکل مدیریت بحران استانداری البرز از آماده باش همه دستگاه های اجرایی این استان در پی صدور هشدار هواشناسی خبر داد.

مهدی مهرور بر ضرورت هماهنگی کامل دستگاه‌های امدادی و خدمات رسان، نیروی انتظامی و نیروهای مردمی در جهت مقابله با هرگونه حوادث احتمالی تاکید کرد.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری البرز گفت: بمنظور حفظ آمادگی و استفاده از تمام ظرفیت‌های ممکن، فراهم نمودن تجهیزات و پاسخگویی سریع به حوادث، کنترل، پایش و اقدامات پیشگیرانه از جمله مواردی است که باید رعایت شود.

خبر مرتبط
تردد در این جاده ممنوع شد

ترافیک در محور فیروزکوه مسیر (جنوب به شمال) محدوده شهر دماوند سنگین است.

وی در ادامه افزود: به منظور مقابله با جاری شدن سیل در رودخانه‌ها و مسیل‌های فصلی، رعد و برق، وزش باد شدید، ریزش سنگ، رانش کوه، لغزندگی و کاهش دید در جاده‌های کوهستانی و یا هرگونه حادثه احتمالی، بر آماده باش مراکز درمانی و پایگاه‌های امدادی، شرکتهای خدماتی (آب و فاضلاب شهری روستایی، برق، گاز، تلفن همراه، ثابت و آب منطقه‌ای تاکید کرد.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری البرز گفت: شهروندان از تردد در محل‌های پرخطر، اسکان، چادر زدن و توقف در حریم رودخانه‌ها، مکان‌های مرتفع و تپه‌ها، زیر درختان، سیم برق هوایی، لوله‌ها، فنس‌های فلزی و پهنه‌های آبی و صعود به ارتفاعات خودداری کنند.

وی بر داشتن تجهیزات لازم و ضروری سفر از جمله لوازم گرمایشی، البسه، پتو، کمک‌های اولیه، برف پاک کن، بهه همراه داشتن وسایل ارتباطی تاکید کرد.

مهرور پیش بینی تجهیزات و ماشین آلات مورد نیاز توسط همه دستگاه‌ها، شهرداری‌ها و دهیاریها به منظور مدیریت بحران‌های احتمالی در صورت طغیان آب در رودخانه‌ها و مسیل های منتهی به شهرها و روستاها، انجام بازدید توسط اداره کل راهداری و حمل ونقل جاده‌ای و ادارات شهرستانی از پل‌ها و تقاطع‌های آبگذر و همچنین رفع موانع آبگذری و لایروبی این بازه‌ها قبل از وقوع سیلابهای احتمالی و همچنین پایش و ترمیم پاشنه پل‌ها، دیواره‌های تخریب شده رودخانه‌ها، تکمیل دیوراه های نیمه، اتخاذ تدابیر لازم به منظور ذخیره سازی و مدیریت حجم مخازن آب شرب شهرها و محدوده‌های شهرکی و روستایی به منظور مدیریت بحران‌های احتمالی ناشی از قطع آب توسط اداره کل آب و فاضلاب استان و شهرستانها، بازرسی و اطمینان از عملکرد و در صورت ضرورت تخلیه سازه‌های آبخیزداری از رسوبات در حوزه آبریز رودخانه‌های استان، تمهیدات لازم توسط جهاد کشاورزی استان و شهرستانها جهت کشاورزان، برای حفظ محصولات کشاورزی، کنترل دما، رطوبت و تهویه در گلخانه‌ها، مرغداریها، دامداری‌ها و همچنین خودداری از چرای دام در مراتع و دامنه کوه‌ها و برای جلوگیری از خسارت‌های ناشی از سرمازدگی را ضروری دانست.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی