وارد شدن تلفات سنگین به اسرائیل در جنگ غزه

کدخبر: ۶۵۵۷۲۸
اقتصادنیوز: یک نهاد رسمی اسرائیلی از آسیب جسمی و روانی به ۶۲ هزار صهیونیست در جنگ غزه خبر داد.
وارد شدن تلفات سنگین به اسرائیل در جنگ غزه

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر، با وجود سانسور نظامی شدید ارتش صهیونیستی و تلاش‌هایی که مقامات رژیم اشغالگر برای پنهان کردن میزان تلفات واقعی خود در جنگ غزه انجام می‌دهند، اما نهاد موسوم به «بیمه» رژیم صهیونیستی از آسیب جسمی و روانی به ۶۲ هزار صهیونیست در جریان نبرد طوفان الاقصی خبر داد.

خبر مرتبط
لاپید اعتراف کرد/ اسرائیل درحال از دست دادن جایگاه خود در جامعه بین‌المللی است

لاپید گفت: کابینه کنونی با ریاست بنیامین نتانیاهو مانع توافق عادی سازی روابط با عربستان است چراکه با به رسمیت شناختن کشور فلسطین که یکی از شروط عربستان است، مخالف است.

روزنامه عبری اسرائیل هیوم در این زمینه اعلام کرد: ۷۴۰ میلیون شکل واحد پول رژیم صهیونیستی به عنوان غرامت به آسیب دیدگان از جنگ پرداخت شده و ۶۱ میلیون شیکل هم به خانواده‌های اسرای صهیونیست در نوار غزه پرداخت شده است. ۱۲ میلیون شکل هم به آسیب دیدگان برای بازسازی خود در سطح جسمی و روانی داده شده است.

این رسانه صهیونیستی با اشاره به داده‌های نهاد موسوم به بیمه رژیم اشغالگر گزارش داد که تاکنون ۶۲ هزار نفر که از نظر جسمی و روانی در جنگ آسیب دیده‌اند، شناسایی شده‌اند که تعداد آنها دائماً در حال افزایش است.

این آمار نشان می‌دهد که اشغالگران برای حفظ روحیه نظامیان و جبهه داخلی خود، تعداد واقعی تلفات در جنگ را پنهان می‌کنند.

برآورد خسارات رژیم اشغالگر در جنگ غزه تنها به محاسبه تعداد کشته شدگان، مجروحان و معلولان محدود نمی‌شود؛ زیرا خسارات اقتصادی هنگفتی هم به این رژیم وارد شده؛ از جمله در جبهه شمالی فلسطین اشغالی؛ جایی که حزب الله به اعتراف خود صهیونیست‌ها؛ اقتصاد این رژیم را در شمال فلج کرده است.

بررسی شرایط اقتصادی رژیم صهیونیستی نشان دهنده خسارت‌های گسترده اقتصادی ناشی از هرج و مرج امنیتی، احضار نظامیان ذخیره، خروج سرمایه‌ها از سرزمین‌های اشغالی، بسته شدن مؤسسات مالی و ورشکستگی بسیاری از آنها و توقف فعالیت‌های بندرگاه‌های فلسطین اشغالی است. البته نگاهی دقیق به این بخش‌ها و پروژه‌های مرتبط با آن می‌تواند حجم گسترده خسارت‌های اقتصادی رژیم صهیونیستی از جنگ غزه را روشن کند.

شهرک نشینان صهیونیست معتقدند این خسارات ناشی از مدیریت ضعیف کابینه و ارتش این رژیم در جنگ است و بر همین اساس اعتراضات ضد کابینه بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی در مناطق مختلف فلسطین اشغالی همچنان رو به افزایش است.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی