خبر بد کاخ سفید برای اوکراین/در نشست آتی ناتو خبری از دعوتنامه نیست

کدخبر: ۶۵۵۷۳۹
یکی از مقامات شورای امنیت ملی کاخ سفید گفت که طی نشست آتی سران ناتو در واشنگتن دی‌سی، اوکراین دعوتنامه عضویت در این ائتلاف نظامی را دریافت نخواهد کرد
خبر بد کاخ سفید برای اوکراین/در نشست آتی ناتو خبری از دعوتنامه نیست

به گزارش ایسنا،  «مایکل کارپنتر» مدیر بخش اروپا در شورای امنیت ملی کاخ سفید بیان کرد: «اوکراین در نشست آتی ناتو دعوتنامه‌ای دریافت نخواهد کرد و فکر می‌کنم این موضوع بسیار واضح اطلاع‌رسانی شده است.»

خبر مرتبط
گفت وگوی استولتنبرگ و سالیوان درباره عضویت احتمالی اوکراین در ناتو/ کی یف به هدف نزدیک شد؟

اقتصادنیوز: ینس استولتنبرگ دبیر کل فعلی سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) روز پنجشنبه با جیک سالیوان مشاور امنیت ملی آمریکا در واشنگتن دیدار و درباره عضویت احتمالی اوکراین در ناتو با یکدیگر گفت وگو کرده‌اند.

خبرگزاری اسپوتنیک به نقل از این مقام آمریکایی گزارش کرد: «با این حال آنچه قرار است رونمایی شود، اقداماتی است که امکان عضویت اوکراین در ناتو را فراهم می‌سازد.»

مایکل کارپنتر در ادامه با اشاره به اقدامات ناتو در جنگ اوکراین گفت: «کاخ سفید نسبت به مشارکت ناتو در اوکراین بسیار محتاط است و به دنبال تعادل می‌گردد. همیشه انتقادهایی وجود دارند اما نسبت به مشارکت ناتو در جنگ اوکراین احتیاط پیشه و همیشه تعادل را رعایت می‌کنیم.»

او هم‌چنین خاطر نشان کرد که انتظار ندارد ائتلاف نظامی ناتو عضویت اوکراین را طی نشست سران ناتو در ماه ژوئیه در واشنگتن دی‌سی صادر کند.

این مقام کاخ سفید ضمن اذعان نسبت به قدرت اقتصادی روسیه در برابر تحریم‌های آمریکا گفت: «ما پایداری و انعطاف‌پذیری اقتصاد روسیه را نتوانستیم پیش‌بینی کنیم. این کشور در ۲ سال و نیم گذشته نسبتا انعطاف‌پذیر بوده و بنابراین ما باید به دنبال اقدامات بیشتری جهت تحمیل هزینه‌های بیشتر علیه روسیه باشیم.»

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی