حمله هولناک تروریستی در این کشور/ شبه‌نظامیان تروریست چند نفر را کشتند؟

کدخبر: ۶۵۵۷۸۲
اقتصادنیوز: وزارت دفاع نیجر از کشته شدن ۲۰ نیروی نظامی و یک غیرنظامی در حمله «ائتلافی از گروه‌های تروریستی مسلح» خبر داد.
حمله هولناک تروریستی در این کشور/ شبه‌نظامیان تروریست چند نفر را کشتند؟

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، وزارت دفاع نیجر  گفت: ۹ نفر در این حمله زخمی شدند و چهار روز عزای عمومی اعلام شده است.

این وزارتخانه افزود که «ده‌ها تن» از مهاجمان در درگیری با نیروهای امنیتی کشته شدند و تعقیب زمینی و هوایی برای یافتن سایر مهاجمان آغاز شده است.

وزارت دفاع نیجر تاکید کرد که عزم نیروهای امنیتی برای «ادامه مبارزه برای حاکمیت ملی تزلزل‌ناپذیر است.»

نیجر نقشی محوری در عملیات نظامی علیه شبه‌نظامیان در منطقه «ساحل» آفریقا دارد و میزبان یک پایگاه هوایی بزرگ آمریکایی است. آمریکا پس از کودتای سال گذشته در نیجر حمایت امنیتی خود از این کشور را تعلیق کرد و همزمان ضمن درخواست برای انتقال قدرت به یک دولت غیرنظامی، بیش از یک هزار نیروی نظامی را که در خاک نیجر دارد، حفظ کرد.

اما وزارت دفاع آمریکا حدود ۲ ماه پیش دستور داد همه یک هزار نیروی رزمی این کشور در نیجر خارج شوند.

علی لامین زین نخست وزیر نیجر گفت که روابط نظامی با آمریکا در پی تهدید علیه این کشور به دلیل همکاری با ایران و روسیه قطع شد.

وی اظهار کرد، روابط نظامی نیجر و آمریکا پس از آن قطع شد که یک مقام آمریکایی در سفر به این کشور آفریقایی و مذاکره برای ماندن نظامیان ایالات متحده، زبان به تهدید گشود.

روابط نیجر و کشورهای آفریقایی، فرانسه و آمریکا در پی کودتای نظامی سال گذشته در این کشور آفریقایی تیره شد و حاکمان نظامی ابتدا خواستار خروج نیروهای نظامی فرانسه شدند.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی