خبر خوش هواشناسی برای اهالی این استان‌ها/ رگبار باران نزدیک است

کدخبر: ۶۵۵۸۰۴
اقتصادنیوز:‌ رییس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوای سازمان هواشناسی از وقوع رگبار و رعد و برق و کاهش دما در برخی استان‌ها و وزش باد شدید در بعضی نقاط کشور خبر داد.
خبر خوش هواشناسی برای اهالی این استان‌ها/ رگبار باران نزدیک است

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، صادق ضیاییان گفت: چهارشنبه (۶ تیر) به‌تدریج با نفوذ جریانات شمالی به سواحل دریای خزر در مازندران، گیلان، اردبیل، نیمه شمالی آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی رگبارو رعد و برق، وزش باد همراه با کاهش نسبی دما پیش‌بینی می‌شود.

وی اضافه کرد: طی امروز در استان‌های واقع در دامنه‌های جنوبی البرز، دامنه‌های زاگرس مرکزی و استان‌های گلستان و خراسان شمالی نیز افزایش ابر وزش باد و رگبار پراکنده انتظار می‌رود. در شمال آذربایجان ،شرقی ،اردبیل و غرب گیلان بارش شدت خواهد داشت.

خبر مرتبط
خبر بد هواشناسی برای مردم ایران/ تا 10 تیر فقط در این نقاط باران می‌بارد

اقتصادنیوز:‌ بر اساس اعلام پژوهشگاه هواشناسی و علو جو، تا نیمه مرداد بارش در سواحل خزر کمتر از نرمال، در جنوب ‌شرق در محدوده نرمال خواهد بود.

ضیاییان ادامه داد: پنجشنبه (۷ تیر) در شمال غرب، دامنه‌های زاگرس مرکزی، دامنه‌های جنوبی البرز افزایش ابر و رگبار پراکنده و در سواحل دریای خزر و خراسان شمالی بارندگی، وزش باد و کاهش دما ادامه خواهد داشت. در شرق گیلان و غرب مازندران بارش شدت دارد.

وی افزود: جمعه و شنبه (۸ و ۹تیر) در شمال آذربایجان غربی و آذربایجان شرقی، اردبیل، گیلان، مازندران، گلستان، خراسان شمالی و ارتفاعات البرز مرکزی افزایش ابر، گاهی رگبار پراکنده و رعدوبرق انتظار می‌رود.

ضیاییان ادامه داد: روز یکشنبه (۱۰ تیر) نیز در این مناطق بارندگی به‌صورت ضعیف‌تر رخ می‌دهد و در شرق و شمال شرق کشور وزش باد و کاهش نسبی دما پیش‌بینی می‌شود.

وی اضافه کرد: تا روز جمعه در شمال شرق شرق، بخش‌هایی از مرکز و استان‌های واقع در دامنه‌های جنوبی البرز مرکزی در برخی ساعات وزش باد شدید و گردوخاک پیش‌بینی می‌شود.

ضیاییان ادامه داد: از اواخر چهارشنبه و روز پنجشنبه خلیج فارس و دریای خزر مواج خواهد شد.

رییس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوای سازمان هواشناسی کشور درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده گفت: آسمان تهران فردا (۷ تیر) صاف، از بعد از ظهر افزایش ابر، گاهی وزش باد شدید و گرد و خاک با حداقل و حداکثر دمای ۲۸ و ۳۴ درجه سانتیگراد و پس فردا (۸ تیر ) صاف تا قسمتی ابری، از بعد از ظهر افزایش باد با کمترین و بیشترین دمای ۲۸ و ۳۶ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

ضیاییان در پایان اظهارکرد: طی فردا و پس فردا شهرکرد با کمینه ۱۴ و ۱۳ درجه سانتیگراد و اهواز با بیشینه ۴۸ و ۴۶ دمای درجه سانتیگراد خنک‌ترین و گرمترین مرکز استان‌ها پیش‌بینی می‌شود.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی