پورمحمدی: نیاز امروز کشور صداقت، جسارت و ایستادن برای منافع ملت است

کدخبر: ۶۵۵۸۸۵
اقتصادنیوز: نامزد چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: چه رئیس جمهور باشم و چه نباشم نیاز امروز کشور صداقت است، جسارت است و ایستادن برای منافع ملت است. نباید ملتمان را رها کنیم و اجازه ندهیم افرادی با هر دلیلی توهین بکنند، باید کار کرد و گزارش درست داد با شعار کارها درست نمی‌شود. ملت ما هوشیار و آگاه است.
پورمحمدی: نیاز امروز کشور صداقت، جسارت و ایستادن برای منافع ملت است

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر، سیدمصطفی پورمحمدی، نامزد چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در جمع هواداران خود در سالن حجاب، گفت: عید غدیر خم را به همه شما سروران گرامی که در این تجمع حضور پیدا کردید تبریک می‌گویم. امیرالمومنین علیه السلام می‌گویند اگر حاکمان بخواهند جامعه را به سمت سعادت هدایت کنند باید جامعه از خود استقامت و پایداری و همراهی نشان دهد. در کنارش توانایی مدیران رکن اصلی موفقیت یک جامعه است.

وی افزود: جمهوری اسلامی به همت شما مردم و به پایمردی شما مردان و زنان و به حضور پیوسته و بسیار جسورانه شما و به رهبری به هدایت امام و مقام معظم رهبری امروز به جایگاه بسیار بلندی رسیده است.

پورمحمدی گفت: در موفقیت‌ها و پیشرفت‌ها تردید نکنید. همچنین در دستاوردهای بزرگ تردید نداشته باشید جمهوری اسلامی امروز بسیاری از کمبودهای داخل کشور را حل کرده است. بسیاری از عقب‌ماندگی‌ها را جبران کرده است و بسیاری از نیازها را در داخل کشور تامین کرده است.

این نامزدها چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری بیان کرد: اینکه کشوری بعد از ۲۰ سال بتواند مسائل مردم را تامین کند و در مقابل این تحریم‌های بسیار فلج کننده که به دنبال فروپاشی بودند و نتوانستند موفق شونده خودشان به این اقرار کردند که ما در برابر جمهوری اسلامی ناکام هستیم و شکست خوردیم. به کرات گفتند افراد مختلفشان در سطوح مختلف و این دستاورد خیلی بزرگ است.

پورمحمدی ادامه داد: این لحظات سخت بر ملت ایران خواهد گذشت و این کمبودها نگرانی‌ها و مشکلات رفع خواهد شد. اما آنچه در تاریخ می‌ماند مقاومت و ایستادگی شماست. پیروزی شما در تاریخ می‌ماند اما در تاریخ گرفتاری‌ها ثبت نمی‌شود. در میدان جنگ فشار مشکلات که بر روی رزمنده وارد است ثبت نمی‌شود بلکه آنچه که خط مقدم را حفظ می‌کند ثبت می‌شود.

وی گفت: در دفاع مقدس هیچگاه پس از عملیات هیچکس نیامد بگوید که آن شب‌های عملیات بر ما چه گذشت می‌گفتند که دیدید الان چند شب چه کردیم و چطور خطوط دشمن را شکستیم و چطور سنگر به سنگر فتح کردیم و به جلو رفتیم و در تاریخ این نکات می‌ماند. تاریخ یعنی این لحظات و گواهی و گزارش پیروزی‌ها و مقاومت‌های ملت‌ها را می‌رساند. برای ملت ایران صحنه‌های باشکوه که تا امروز خلق کرده باقی مانده، نه مشکلات و این به این معنا نیست که ما مشکل نداریم.

نامزد چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری افزود: آنچه که پشت سر داریم و تا امروز در آن مسیر آمده‌ایم و به آن اعتقاد داریم افتخار می‌کنیم که ملت ایران تاریخ بزرگی را خلق کرده و دنیا این را فهمیده است و دنیا پیام شما را دریافت کرد شما ۴۵ سال به خاطر دفاع از حق دفاع از مظلوم رنج کشیده‌اید و فشار تحریم و جنگ را تحمل کرده‌اید همچنین جنگ روانی، فتنه‌ها، تروریست‌ها و تجزیه طلب‌ها بسیار مشکلات را برای شما عارض کردند و شما ایستادید.

پورمحمدی گفت: جوان‌ها در اروپا امروز شما را می‌زنند که ایستادگی در برابر غده سرطانی صهیونیست ایستادید. امروز پیام شما جهانی شده است و نسل جوان با شما همراه است. گفتمان انقلاب اسلامی گفتمانی بسیار موفق، پیشتاز و پیشرو است. امروز وظیفه همه ما از این گفتمانی که ما رو تا اینجا رسانده است و به این دستاوردهای بزرگ نائل کرده است این گفتمان را بشناسیم. باید از این گفتمان دفاع بکنیم و پای آن بایستیم همچنین باید لغزش‌های آن را دفع کنیم. خار و خاشاکی که بر آن وارد شده است را پاک بکنیم.

وی بیان کرد: کسانی که به طمع به خاطر دریافت موقعیت‌ها و منافع و غیره وارد این عرصه شده‌اند و یا عده‌ای با ناآگاهی دچار تفریح و یا اثبات شده‌اند همچنین تندروی و زیاده‌روی کرده‌اند را باید کنار بگذاریم. وظیفه همه ما این است که انقلاب را در جای خودش قرار دهیم.

پورمحمدی ادامه داد: ما باید بگوییم که اگر در اسلام و ولایت امیرالمومنین گرد و غبار آمده است همچنان ولایت ناب را بشناسیم و به او وفادار بمانیم. دیگران را به او دعوت می‌کنیم و انقلاب اسلامی محصول ولایت امیرالمومنین و اسلام ناب محمدی است. و اسلام علوی و اسلام حسینی است و اسلام مهدوی است.

وی گفت: من اگر بدون پیشینه بدون اینکه ساز و کار داشته باشم وارد این عرصه شدم، حادثه غیر مترقبه‌ای برای برادر عزیزمان شهید خدمت اتفاق افتاد و درد بزرگی بر همه معارض شد، این راه نباید متوقف شود و حس کردم باید به این صحنه بیایم و باید مروری بکنیم بر گذشته خودمان. باید بر اهداف انقلاب بازیابی بکنیم و دستاوردهایمان را ارزیابی کنیم و موفقیت‌ها و شکست‌هایمان را با نگاهی عمیق در عیب‌ها و قوت‌هایمان توجه کنیم. همچنین برای پیشرفت و این وظیفه همه ما است.

نامزد چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری افزود: من امروز خودم را پیروز این میدان می‌دانم. گفتمان انقلاب اسلامی را با پژواک ده‌ها میلیونی در جامعه ایران پژواک کردن و این را نعمت بزرگی می‌دانم. این دستاورد از هر مسئله‌ای برای من و برای ملت ایران و برای هر انقلابی مهم‌تر است. برای هر وفادار به انقلاب خمینی و انقلاب شهدا مهمتر است من رئیس جمهور باشم یا هر کس دیگر باید به استواری نشان دهد که بر اساس انقلاب و اصول انقلاب می‌ایستیم.

پورمحمدی گفت: چه رئیس جمهور باشم و چه نباشم نیاز امروز کشور صداقت است، جسارت است و ایستادن برای منافع ملت است. نباید ملتمان را رها کنیم و اجازه ندهیم افرادی با هر دلیلی توهین بکنند، باید کار کرد و گزارش درست داد با شعار کارها درست نمی‌شود. ملت ما هوشیار و آگاه است. می‌فهمد و ما را ارزیابی می‌کند.

وی بیان کرد: تاریخ و ملت‌ها می‌مانند و قضاوت تاریخ می‌ماند و این‌ها مهم هستند. بله من یک روز وزیرم و یک روز رئیس جمهور می‌شوم یا نمی‌شنوم اما این‌ها می‌گذرد بلکه تمدن‌ها می‌ماند و تاریخ می‌ماند. ما نیازمند این خودآگاهی و این رشد هستیم. من با رعایت همه شئون دوستانم در مناظره‌ها که رویکردهای متفاوتی داشتند. نقدهایم را خیلی روشن بیان کردم. کشور امروز به کار بر پایه صداقت و دانش نیاز دارد.

نامزد چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در رابطه با دیپلماسی خارجی افزود: دشمن امروز زندگی کشور را مختل کرده است این چه معنی دارد که دشمنمان را رها کنیم. مگر ما مردم ضعیف و دیپلمات‌های ضعیفی داریم که از دشمن بترسیم. آن کسی که در رینگ بوکس پهلوانان درجه یک می‌رود به آن کسی که جسارت ندارد در رینگ برود خیلی با هم تفاوت دارند ملت نیازمند قهرمانان خود است و انسان‌های توانمند هوشمند و جسور مثل حاج قاسم که همیشه قهرمان بود و همیشه پیروز بود. حضور او ارزش دارد و حضور او قهرمانانه است.

پورمحمدی گفت: میدان میدان سخت است گاهی ممکن است شکست بخوریم و زمین بخوریم و یا شهید شویم. ملت به مرد میدان‌های بزرگ احتیاج دارد. هر کسی از سبد رای مردم بیرون آمد به خودم عرض می‌کنم به فکر ۴ سال دوم نباشد این و به دیگر نامزدها هم می‌گویند. هر کسی به ریاست جمهوری می‌آید خودش و تیمش فکر می‌کند که باید ۸ سال باشد و این فاجعه‌ای مدیریتی کشور است. رئیس جمهور از روز اول باید به این فکر کند که چه چیزی ضرورت کشور است. چه چیزی به نفع جامعه است و بدانند که چه تصمیمی برای کشور ضروری است، حتی اگر مردم به او بدبین شوند، فکر محبوبیت خود نباشد باید از روز اول تصمیمات مهم و سخت را بگیرد و این لازمه موفقیت است.

وی بیان کرد: در عرصه بین المللی حتماً اشتباهاتی که در گذشته تکرار کردیم. برخی تندروی‌ها و ساده انگاری‌ها را تکرار نخواهیم کرد. یک حرکت غلط کشور را ۸ سال دچار مشکلات کرد. مردم باید قاطعانه و با انسجام پشت سر دیپلمات بایستند و اگر صداقت باشد مردم از آنها حمایت می‌کنند.

پورمحمدی گفت: ما سیاست‌هایی را برای کشور تعقیب کردیم که در شرایط عادی برای کشور مضر بود. هزینه‌هایی را بی‌جهت انجام دادیم مصارفی را بر کشور تحمیل کردیم که برای کشور سم مهلک است. مصرف انرژی ما سه برابر مصرف اروپا است. مبنای مصرف حامل‌های انرژی نظیر آب و گاز و برق را نرخ اروپا قرار می‌دهیم و آن را مجانی قرار می‌دهیم، کشوری بنزین دارد هوا و آب خوب دارد. باید مردم در حد معقول از آن بهره‌مند شوند در حد کشورهای پیشرفته بیش از آن مصرف کند باید هزینه آن را به قیمت واقعی بپردازد.

وی بیان کرد: هم اکنون مردم در زیرساخت‌های آموزش و بهداشت و اشتغال مشکل دارند، حمل و نقل زمینی و هوایی ما مشکل دارد و این‌ها نیازمند بودجه است و زمینه رفاه عمومی است. این تصمیم خیلی سخت است و جسارت می‌خواهد امروز ۱۲۵ هزار میلیارد دلار در سال پول یارانه انرژی در کشور می‌دهیم با نصف این می‌توانیم بهتر از این برخورداری شهروندان را ایجاد بکنیم. ۷۰ هزار میلیارد دلار صادرات نفتی ما به جیب ملت خواهد رفت. مردم باید از ما صداقت ببینند و بدانند که ما صاحب برنامه هستیم. اگر بدانند برای آنها تصمیم سخت می‌گیریم اما پول آن را در جای درست هزینه می‌کنیم همراه ما خواهند بود.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی