دراین استان ها باران می بارد/ رعد و برق شدید در راه است

کدخبر: ۶۵۵۹۹۰
اقتصادنیوز: رییس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوای سازمان هواشناسی از رگبار و رعد و برق، وزش‌باد شدید در برخی استان‌های کشور خبر داد.
دراین استان ها باران می بارد/ رعد و برق شدید در راه است

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا،  صادق ضیاییان  درباره آخرین وضعیت جوی استان‌های کشور گفت: امروز - هفتم تیرماه، در استان‌های اردبیل، گیلان، مازندران، گلستان، خراسان شمالی و برخی نقاط استان‌های آذربایجان شرقی، شمال آذربایجان غربی، شرق کردستان، همدان، شمال خراسان رضوی، دامنه و ارتفاعات البرز مرکزی واقع در استان‌های زنجان، قزوین، البرز، تهران و سمنان رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید رخ خواهد داد. بارش در استان‌های ساحلی دریای خزر شدت دارد.

وی اضافه کرد: جمعه (۸ تیر) در شمال و شرق آذربایجان شرقی، اردبیل، استان‌های ساحلی دریای خزر، خراسان شمالی و ارتفاعات البرز، رگبار و رعد و برق گاهی وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود.

رییس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوای سازمان هواشناسی ادامه داد: از شنبه تا دوشنبه در برخی نقاط شمال غرب، سواحل دریای خزر، خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی افزایش ابر، رگبار پراکنده و رعد و برق پیش‌بینی می‌شود.

خبر مرتبط
خبر خوش هواشناسی برای اهالی این استان‌ها/ رگبار باران نزدیک است

اقتصادنیوز:‌ رییس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوای سازمان هواشناسی از وقوع رگبار و رعد و برق و کاهش دما در برخی استان‌ها و وزش باد شدید در بعضی نقاط کشور خبر داد.

ضیاییان ادامه داد: همچنین طی سه روز آینده در ساعات بعدازظهر در برخی نقاط جنوبی استان سیستان و بلوچستان و ارتفاعات هرمزگان افزایش ابر و رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید رخ می‌دهد. لازم به ذکر است که طی سه روز آینده برای شمال شرق، شرق، بخش‌هایی از مرکز، استان‌های واقع در دامنه‌های جنوبی البرز و جنوب غرب کشور در بعضی ساعات وزش باد شدید همراه با گردوخاک و در مناطق مستعد توفان گردوخاک پیش‌بینی می‌شود.

وی افزود: همچنین به دلیل افزایش سرعت وزش باد بر روی کشور عراق، احتمال گردوخاک و انتقال آن به نوار غربی کشور دور از انتظار نیست.

ضیاییان ادامه داد: امروز و فردا دریای خزر و از پنجشنبه تا شنبه دریای عمان و خلیج فارس مواج است.

رییس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوای سازمان هواشناسی کشور درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده نیز گفت: آسمان تهران فردا - هشتم تیرماه، کمی ابری و وزش باد در بعدازظهر افزایش ابر و وزش باد شدید با احتمال گردوخاک با حداقل و حداکثر دمای ۲۳ و ۳۶ درجه سانتیگراد و پس فردا (۹ تیر ) قسمتی ابری و وزش باد در بعدازظهر افزایش ابر و وزش باد شدید با احتمال گردوخاک با کمترین و بیشترین دمای ۲۳ و ۳۷ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

خبر مرتبط
خبر بد هواشناسی برای مردم ایران/ تا 10 تیر فقط در این نقاط باران می‌بارد

اقتصادنیوز:‌ بر اساس اعلام پژوهشگاه هواشناسی و علو جو، تا نیمه مرداد بارش در سواحل خزر کمتر از نرمال، در جنوب ‌شرق در محدوده نرمال خواهد بود.

ضیاییان در پایان اظهار کرد: طی فردا و پس فردا اردبیل و شهرکرد با کمینه ۹ و ۱۰ درجه سانتیگراد و اهواز با بیشینه ۴۶ و ۴۷ دمای درجه سانتیگراد خنک‌ترین و گرمترین مرکز استان‌ها پیش‌بینی می‌شوند.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی