اقدام جدید نتانیاهو علیه برنامه هسته‌ای ایران

کدخبر: ۶۵۶۱۱۰
اقتصادنیوز: نخست‌وزیر اسرائیل کارگروه‌های متمرکز بر برنامه هسته‌ای ایران را که شامل اعضای وزارتخانه‌های جنگ و خارجه و همچنین دستگاه‌های اطلاعاتی می‌شود، احیا کرده است.
اقدام جدید نتانیاهو علیه برنامه هسته‌ای ایران

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، اکسیوس به نقل از دو مقام صهیونیستی و دو مقام آمریکایی اعلام کرد که این اقدام طی دو هفته اخیر انجام شده است؛ چراکه رژیم صهیونیستی و آمریکا خواستار نظارت بر پیشرفت‌های احتمالی ایران در برنامه هسته‌ای خود در جریان انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا در ماه نوامبر یا تلاش‌های احتمالی برای آنچه که «تسریع در توسعه تسلیحات هسته‌ای پس از انتخابات» خوانده شد، هستند.

خبر مرتبط
تهدید نتانیاهو به قتل/ مشاور قضایی کابینه اسرائیل هشدار داد!

اقتصادنیوز: مشاور قضایی کابینه اسرائیل گفته است که تهدیدهایی مبنی بر قتل نتانیاهو صورت گرفته است.

یک مقام آمریکایی با وجو اینکه تهران هیچ اقدام قابل توجهی در جهت توسعه قابلیت‌های هسته‌ای خود انجام نداده است گفت که ایران برخی گام‌های «تحریک‌آمیز» برداشته است. 

طبق نوشته این پایگاه، رژیم صهیونیستی نگران آن است که مدل‌سازی کامپیوتری و آزمایش‌های مرتبط با آن توسط ایران بتواند «زمان دستیابی این کشور به سلاح هسته‌ای» را کاهش دهد.

در اوایل ماه جاری میلادی پایگاه خبری «والا» به نقل از مقامات آمریکایی و صهیونیستی گزارش داد که سرویس‌های اطلاعاتی آن‌ها در حال بررسی اطلاعات جدیدی در مورد مدل‌سازی کامپیوتری که اخیراً توسط دانشمندان ایرانی توسعه یافته و می‌تواند در تحقیقات و توسعه در زمینه تسلیحات هسته‌ای مورد استفاده قرار گیرد، هستند.

علی باقری کنی، سرپرست وزارت خارجه ایران در تاریخ ۱۱ ژوئن به اسپوتنیک گفت که فعالیت‌های هسته‌ای ایران تحت نظارت آژانس بین‌المللی انرژی اتمی قرار دارد.

وی گفت کشورهایی که ایران را به دلیل برنامه هسته‌ای‌اش به افزایش نگرانی‌ها متهم می‌کنند می‌خواهند آژانس را به محلی برای تصفیه‌حساب‌های سیاسی با تهران تبدیل کنند و در نتیجه اعتبار آژانس را زیر سوال می‌برند.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی