اقدام کانادا علیه اسرائیل

کدخبر: ۶۵۶۱۳۴
وزارت امور خارجه کانادا در بیانیه‌ای اعلام کرد در تحریم‌های جدیدی، ۷ فرد و ۵ نهاد رژیم صهیونیستی را به دلیل نقش آنها در تسهیل، حمایت یا کمک مالی به اقدامات خشونت‌آمیز شهرک‌نشینان صهیونیست علیه غیرنظامیان فلسطینی تحت تحریم قرار می‌دهد.
اقدام کانادا علیه اسرائیل

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، دولت کانادا ۷ فرد و ۵ نهاد رژیم صهیونیستی را به دلیل اعمال خشونت علیه فلسطینیان در کرانه باختری تحریم کرد.

به گزارش اسپوتنیک، به گفته وزارت خارجه کانادا، شهرک نشینان افراطی صهیونیست به خشونت‌هایی دامن زده‌اند که منجر به تلفات جانی و تخریب اموال و زمین‌های کشاورزی در کرانه باختری شده است. این حملات همچنین منجر به آوارگی اجباری جوامع فلسطینی شده است.

کانادا پیش از این و در اواسط ماه مه نیز ۴ شهرک‌نشین صهیونیست را به دلیل اعمال خشونت علیه فلسطینیان در کرانه باختری تحت تحریم قرار داده بود. 

در ماه آوریل نیز اتحادیه اروپا و آمریکا تحریم‌هایی را علیه «شخصیت‌های کلیدی» که گفته می‌شود در پس خشونت‌های افراطی شهرک‌نشینان بوده‌اند، وضع کردند. یکی از این افراد در سال ۲۰۱۵ در یک آتش‌سوزی مرگبار در منزل یک فلسطینی در کرانه باختری دست داشت که منجر به کشته شدن پدر، مادر و نوزاد ۱۸ ماهه آنها شد».

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی