علم الهدی سه شاخصه رئیس‌جمهور را مشخص کرد

کدخبر: ۶۵۶۲۳۴
اقتصادنیوز:‌ امام جمعه مشهد با اشاره به حضور مردم در انتخابات امروز گفت: حضور مردم در چهاردهمین انتخابات ریاست جمهوری، پایداری و پایمردی ملت پای انقلاب و نظام اسلامی را ثابت کرده و به خون‌های شهدای دفاع از حرم و دفاع از نظام در عرصه‌های گوناگون ارزش بخشیده است.
علم الهدی سه شاخصه رئیس‌جمهور را مشخص کرد

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، سیداحمد علم‌الهدی، امروز در خطبه سیاسی نماز جمعه مشهد که در حرم مطهر رضوی برگزار شد با اشاره به برگزاری دومین کنگره جهانی شهدای مقاومت که از صبح روز شنبه در مشهدالرضا (ع) برگزار می‌شود، اظهار کرد: حضور بیش از ۱۰۰۰ نفر مهمان خارجی به همراه پوشش سراسری اصحاب رسانه که با یُمن تشریف‌فرمایی خانواده‌های معظم شهدا همراه می‌شود، همه نشان از عظمت این رویداد بزرگ و سراسری دارد.

وی به تاکید بر اینکه مسئله دفاع از حرم جریانی در تداوم دوران دفاع مقدس است، افزود: یعنی آن کسی که توانست دفاع از این نظام را بعد از شکست دشمن بعثی در مقابل بینش جریان‌های استکباری دنیا به نمایش بگذارد و آن را در مقام صلابت و قدرت این ملت به ثبت برساند، دفاع مقدس را به عنوان دفاع از حرم استمرار بخشید و اگرچه میدان این دفاع در عتبات عالیات شامل کربلای معلی، نجف اشرف و همینطور سوریه و شامات بود اما در واقع، همه این‌ها نمایشی از عظمت انقلابی ملت ایران در برابر چشم دشمن به شمار رفت.

نماینده ولی فقیه در استان خراسان رضوی خاطرنشان کرد: جریان دفاع از حرم اگر نبود، دشمن استکباری به ما طمع می ورزید اما دفاع از حرم ثابت کرد عظمت ملت انقلابی ایران در برابر استکبار جهانی آمریکا همچنان مستحکم و فوق‌العاده است.

علم‌الهدی ضمن گرامیداشت یاد و خاطره سردار سلیمانی، بیان کرد: مردانگی، حسن تدبیر و فرماندهی میدانی او  باعث شد دفاع مقدس به عنوان یک حماسه قطعی در مقابل دشمن به ثبت برسد. دیگر کار به جایی رسید که دشمن با خودش حساب کرد زمانی با حمایت شوروی و آمریکا، بیش از هزار و پانصد کیلومتر از خاک این کشور را زیر چکمه بعثی ناپاک کشیده اما این ملت رشید و غیور نه تنها به آزادسازی این ۱۵۰۰ کیلومتر از خاک خودشان قناعت نکردند بلکه آن‌ها را تعقیب کردند، دنبالشان رفتند و با جریان دفاع از حرم تا ساحل دریای مدیترانه پیش تاختند.

امام جمعه مشهد تصریح کرد: شعار ثابت کنگره عظیم شهدای دفاع از حرم آن است که همه ما رهین منت مدافعان حرم هستیم زیرا اگر امروز قدرت ملت به کل عالم ثابت شده است، همه این‌ها به حرمت خون پاک آن جوانانی است که در صحراهای تفت دیده عراق و شام به خاک و خون کشیده شدند اما ایستادند و دشمن را عقب راندند.

وی با بیان اینکه برکات این خون‌ها در جامعه ما، غیرتمندی مردم را به وجود آورده است، ادامه داد: یک نمونه دیگر از این غیرتمندی، همین حماسه حضور مردم در انتخابات است که پایداری و پایمردی ملت پای انقلاب و نظام اسلامی را ثابت می‌کند و خون‌های شهدای دفاع از حرم و دفاع از نظام در عرصه‌های گوناگون را ارزش بخشیده و عظمت آن را ثابت می‌کند. این‌ها همه از برکت خون شهداست.

عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: امروز خوشبختانه مردم ما چه جوان، چه میانسال، چه سالخورده، چه زن و چه مرد قدردان حرمت خون شهدا هستند و همین برکت‌هاست که برای مردم بصیرت به ارمغان آورده است. برخلاف اوایل انقلاب که مردم از این و آن سؤال می‌کردند یا به سراغ ما می‌آمدند و می‌پرسیدند که به چه کسی رأی بدهیم، امروز بصیرت ملت به جایی رسیده که با انتخاب خود ثابت می‌کنند نیازمند هیچ قیّم و راهنمایی نیستند و شاخص را به درستی تشخیص می‌دهند. 

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی امام جمعه مشهد، وی بیان کرد: مردم اندوه غمبار خود را در فراق شهدای خدمتشان با انتخابی آگاهانه همراه خواهند کرد. شور و احساسی که ملت در طول این چهل روز از خود نشان داد، حاکی از این است که مردم واقعاً به چه کسی رأی می‌دهند و نامزدها باید چه کار کنند تا محبوب و مطلوب رأی ملت باشند.

علم الهدی با تشریح سه شاخصه رئیس‌جمهور عنوان کرد: وابستگی به رهبری، ذوب شدن در ولایت و کارآمدی، سه شاخصه‌ای است که امین ملت در مقام ریاست جمهوری باید داشته باشد و از همه مردم استان و مشهد دعوت می‌کنم تا همانطور که حماسه بدرقه را با حماسه حضور همراه کردند، در ویژه برنامه بزرگداشت چهلم شهدای خدمت که دوازدهم تیر ماه در مشهدالرضا(ع) برگزار می‌شود، حضور پیدا کنند.


 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی