پایتخت هفته را با هوای سالم شروع کرد+ تعداد روزهای پاک

کدخبر: ۶۵۶۳۷۱
اقتصادنیوز: کیفیت هوای شهر تهران در اولین روز هفته دوم تیر ماه در شرایط قابل قبول یا همان سالم است.
پایتخت هفته را با هوای سالم شروع کرد+ تعداد روزهای پاک

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، شاخص لحظه‌ای کیفیت هوای شهر تهران صبح شنبه عدد ۷۶ را نشان می‌دهد و بر این اساس، وضعیت هوا در شرایط قابل قبول یا همان سالم است.

همچنین میانگین کیفیت هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته هم روی عدد ۹۶ و سالم برای همه گروه‌ها قرار داشت.

بر اساس اطلاعات از ایستگاه‌های سنجش کیفیت هوای شهر تهران ۲ ایستگاه مناطق (۴ و ۱۳) در وضعیت پاک و سایر مناطق در شرایط قابل قبول است.

از ابتدای امسال تاکنون تهرانی‌ها، پنج روز هوای پاک، ۸۳ روز هوای سالم، ۱۲ روز هوای ناسالم برای گروه سنی حساس و یک روز هم هوای ناسالم برای تمامی گروه‌های سنی استنشاق کردند.

خبر مرتبط
صدور هشدار هواشناسی برای ۱۴ استان کشور/ احتمال وقوع بارش‌های سیل‌آسا در شهرهای شمالی

اقتصادنیوز: مدیرکل پیش‌بینی سازمان هواشناسی کشور گفت: هشدار هواشناسی برای بارش‌های سیل‌آسا در شهر‌های شمالی کشور صادر شده است.

در سال گذشته و براساس روز شمار شاخص آلودگی هوا نیز ۱۰ روز هوای پاک، ۲۳۶ روز هوای قابل قبول، ۱۰۷ روز هوای ناسالم برای گروه‌های حساس و ۱۲ روز هوای ناسالم برای تمامی گروه‌ها در روز شمار شاخص آلودگی هوای پایتخت ثبت شده است.

به گزارش ایرنا، شاخص کیفیت هوا معیاری برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامت افراد است که به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک یا سبز، ۵۱ تا ۱۰۰ در شرایط قابل قبول یا زرد، ۱۰۱ تا ۱۵۰ در شرایط ناسالم برای گروه حساس یا نارنجی، ۱۵۱ تا ۲۰۰ در شرایط ناسالم برای همه یا قرمز، ۲۰۱ تا ۳۰۰ در شرایط بسیار ناسالم یا بنفش و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک یا ارغوانی تعیین شده است.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی