علت مسمومیت شهروندان رضوانشهر چه بود؟ + جزئیات

کدخبر: ۶۵۶۳۹۱
اقتصادنیوز: رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به جزئیات مسمومیت تعدادی از شهروندان در رضوانشهر و ترخیص همه مراجعه‌کنندگان گفت: توصیه‌های لازم به آبفای رضوانشهر جهت پایش منابع آب داده شده است.
علت مسمومیت شهروندان رضوانشهر چه بود؟ + جزئیات

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از تسنیم،  طی روزهای گذشته مطالبی در فضای مجازی درباره مسمومیت تعدادی از افراد در رضوانشهر منتشر شد که برخی در این زمینه حرف و حدیث‌های زیادی را مطرح می‌کردند. 

نادر صفوی، فرماندار رضوانشهر در واکنش به این موضوع با بیان اینکه تعدادی از شهروندان دچار علائم تهوع همراه با درد بدن و سوزش معده شده بودند، اظهار کرد: این افراد به بیمارستان و دیگر مراکز درمانی این شهرستان مراجعه که تحت مداوا قرار گرفتند. 

وی با اشاره به درمان سرپایی و ترخیص افراد مراجعه کننده گفت: در بررسی‌های اولیه از افرادی که به مراکز درمانی مراجعه کردند علت مسمومیت این افراد آلودگی آب تشخیص داده شده که بررسی دقیق این موضوع در دست بررسی است. 

خبر مرتبط
تابستان امسال در سواحل گیلان چه خبر است/ این افراد چه چیزی را تبلیغ می کنند؟

اقتصادنیوز: مدیرکل تبلیغات اسلامی گیلان گفت: حدود ۴۰ مبلغ در سراسر استان گیلان در طرح تبلیغی سواحل در تابستان امسال فعالیت تبلیغی دارند.

محمدتقی آشوبی رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان نیز با اشاره به جزئیات مسمومیت تعدادی از شهروندان در رضوانشهر اظهار کرد: ساعت 11 روز جمعه تعدادی بیمار به بیمارستان شهدای رضوانشهر مراجعه و به صورت سرپایی خدمات درمانی به آن‌ها ارایه شد و مرخص شدند که علائم آن‌ها در زمان مراجعه عمدتاً تهوع و استفراغ بود. 

وی با بیان اینکه طی چند روز گذشته چندین بیمار با علائم عمدتا تهوع و استفراغ به بیمارستان رضوانشهر مراجعه و بعد از درمان ترخیص شدند، گفت: طبق آمارهای ثبت شده 90 بیمار به بیمارستان رضوانشهر مراجعه کردند و تنها هشت بیمار در بخش اورژانس سرم تراپی شدند و همگی مراجعه کنندگان بعد از تجویز پزشک مرخص شدند. 

خبر مرتبط
مخبر برای افتتاح راه آهن رشت ـ کاسپین وارد گیلان شد

اقتصاد نیوز :سرپرست ریاست جمهوری دقایقی پیش برای افتتاح راه‌آهن رشت کاسپین وارد رشت شد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با بیان اینکه علت دقیق مسمومیت شهروندان رضوانشهری هنوز مشخص نشده و در دست بررسی است، افزود: توصیه‌های لازم به آبفای رضوانشهر جهت پایش منابع آب داده شده و از شهروندان درخواست می‌شود پیش از تهیه و صرف غذا حتماً دست‌ها را با آب صابون بشویند و در صورت مشاهده علایم گوارشی به نزدیکترین واحد سلامت محور مراجعه کنند. 

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی