تداوم حملات ارتش ترکیه به منطقه‌ای در شمال عراق

کدخبر: ۶۵۶۶۴۲
اقتصادنیوز: حملات ترکیه به دهوک در اقلیم کردستان عراق در شمال این کشور ادامه دارد.
تداوم حملات ارتش ترکیه به منطقه‌ای در شمال عراق

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، خبرنگار المیادین امروز -یکشنبه- ادامه حملات ارتش ترکیه به عمادیه در دهوک در اقلیم کردستان عراق در شمال این کشور را تایید کرد.

خبر مرتبط
حمله نیروی هوایی عراق به مخفیگاه تروریست‌ها

اقتصادنیوز: نیروی هوایی عراق مخفیگاه تروریست‌ها را در «طوزخورماتو» واقع در شرق استان صلاح الدین هدف قرار دادند که در پی آن، شماری تروریست کشته شدند.

خبرنگار المیادین از پرتاب اعلامیه‌هایی از سوی هواپیماهای جنگی ترکیه به روستاییان خبر داد که «نشان دهنده فعالیت نظامی ترکیه در منطقه است».

به گزارش رسانه‌های عراقی، روز شنبه نیز آن منطقه شاهد بمباران هوایی و توپخانه‌ای ارتش ترکیه بود که «خسارات قابل توجهی به زیرساخت‌ها و اموال وارد کرد و منجر به آواره شدن بسیاری از ساکنان شد».

رسانه‌های عراقی گزارش دادند: «بمباران ترکیه منجر به آتش‌سوزی عظیم در جنگل‌ها و باغ‌های اطراف شد که بر رنج مردم افزود و نشان می‌دهد که وضعیت انسانی در دهوک به سرعت رو به وخامت است و نیاز شدید به کمک‌های بشردوستانه فوری وجود دارد.»

این رسانه‌ها افزودند اهالی روستای درکلا مسا در شهرستان عمادیه در شمال دهوک به دلیل درگیری‌های مداوم بین حزب کارگران کردستان (پ.ک.ک) و ارتش ترکیه، علاوه بر بمباران توپخانه و هوایی نیروهای نظامی ترکیه از روستای خود آواره شدند.

چند روز پیش، خبرنگار المیادین تاکید کرد که حملات مداوم ترکیه به «بهانه تعقیب اعضای حزب کارگران کردستان»، کوه قندیل و عمادیه در اقلیم کردستان عراق را هدف قرار داده است.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی