همراه بانک جعلی کار دست صاحب حساب داد/ متهم دستگیر شد

کدخبر: ۶۵۶۷۴۸
اقتصادنیوز: رئیس پلیس فتا استان کرمان از شناسایی متهمی خبر داد که از طریق همراه بانک جعلی اقدام به برداشت ۵ میلیارد ریال از حساب یک شهروند کرمانی کرده بود.
همراه بانک جعلی کار دست صاحب حساب داد/ متهم دستگیر شد

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، سرهنگ عمار قهاری گفت: طی مراجعه یک شهروند به  پلیس فتا و ارائه شکوائیه‌ای تحت عنوان برداشت غیرمجاز از حساب بانکی‌اش مشخص شد این فرد با جستجوی اپلیکیشن همراه بانک و دانلود آن از یک سایت ناشناس و نصب و ارائه کلیه دسترسی‌ها به برنامه مذکور متوجه می‌شود این اپلیکیشن نه تنها که خدمات بانکی ارائه نمی‌دهد بلکه کل موجودی وی بالغ بر ۵ میلیارد ریال را نیز برداشت کرده است.

وی افزود: کارشناسان پلیس فتا در راستای احقاق حق این شهروند به سرعت وارد عمل و با پیجویی‌های تخصصی موفق شدند این ۵ میلیارد را به حساب شاکی برگردانند و در ادامه  پرونده  را جهت ادامه رسیدگی و شناسایی متهم به مرجع قضائی ارسال کردند.

خبر مرتبط
کلاهبرداری ۲.۷۵ میلیارد دلاری در آمریکا+ جزئیات

اقتصادنیوز: وزارت دادگستری آمریکا اعلام کرد: ۱۹۳ نفر را به دلیل مشارکت در کلاهبرداری ۲.۷۵ میلیارد دلاری در حوزه خدمات درمانی و پزشکی تحت پیگرد قرار داده است.


سرهنگ قهاری اظهار کرد: برای دانلود و نصب همراه بانک مورد نیاز خود صرفا از سایت رسمی بانک مربوطه اقدام نموده و علاوه بر اینکه برنامه‌های کاربردی را از فروشگاه‌های نرم افزاری معتبر دریافت می‌کنند حتما از صحت آدرس وارد شده در هنگام جستجو در مرورگر‌ها اطمینان حاصل و در صورت مواجهه با موارد مشکوک، مراتب را به شماره ۰۹۶۳۸۰ مرکز فوریت‌های سایبری پلیس فتا گزارش کنند.

خبر مرتبط
انهدام باند سازمان یافته کلاهبرداری ۱۰۰ میلیارد ریالی در خدابنده

اقتصادنیوز: فرمانده انتظامی خدابنده از کشف و انهدام باند سازمان‌یافته کلاهبرداری ۱۰۰ میلیارد ریالی با شگرد درج آگهی فروش ادوادت کشاورزی در یک سایت خبر داد.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی