مجلس اعلای هند یاد و خاطره شهید رئیسی را گرامی داشت

کدخبر: ۶۵۶۹۲۷
اقتصادنیوز: مجلس اعلای هند برای ادای احترام به رهبران تازه درگذشته ایران، مالاوی و تانزانیا، کار خود را با چند دقیقه سکوت آغاز کرد.
مجلس اعلای هند یاد و خاطره شهید رئیسی را گرامی داشت

به گزارش اقتصادنیوز به ایرنا از خبرگزاری اخبار بین‌المللی آسیا، راجیا سابا، مجلس اعلای پارلمان هند، یاد و خاطره رهبران ایران، مالاوی و تانزانیا را که در هفته‌های گذشته به طرز غم انگیزی درگذشتند، به طور رسمی و با چند دقیقه سکوت گرامی داشت.

خبر مرتبط
گمانه‌زنی‌ها درباره رویکرد جانشین ابراهیم رئیسی/ هم‌صدایی خلیج فارس، روسیه و چین با ایران

اقتصادنیوز: بسیاری از تحلیلگران درباره الگویی که قرار است توسط جانشین شهید ابراهیم رئیسی در عرصه دیپلماسی دنبال شود، گمانه زنی هایی را مطرح می کنند. با این همه،‌آنها در یک مورد اتفاق نظر دارند. ایران پس از این از خطوط قرمز خود عقب نشینی نخواهد کرد و درهمین راستا ضمن تقویت پایه های روابطش با کشورهای حاشیه خلیج فارس، بستر را برای نزدیکی بیشتر به چین و روسیه هموار می کند.

جاگدیپ دانکر معاون رئیس جمهور هند، در این مجلس، با ابراز تسلیت صمیمانه به ملت و دولت این کشورها گفت: اعضای محترم، با اندوه عمیق درگذشت سید ابراهیم رئیسی، رئیس جمهوری اسلامی ایران، حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران، علی حسن موینی، رئیس جمهوری تانزانیا و ساولوس کلاوس چیلیما، معاون رئیس جمهور مالاوی را گرامی می‌داریم.

دانکر در ادامه با بیان وقایع تلخی که منجر به درگذشت آنان شد، گفت: سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهوری اسلامی ایران و امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و دیگر مقامات ارشد این کشور در حادثه سقوط تاسف بار بالگرد درگذشتند. من به خاطر تلاش‌ها و کمک‌های آنها در تحکیم روابط دوجانبه در تاریخ 22 می 2024 به جمهوری اسلامی ایران سفر کرده و در مراسم رسمی شرکت کردم. ملت ما روز تشییع پیکر مقامات ایران را به عنوان عزای ملی گرامی داشتند.

وی در ادامه درباره سران کشورهای مالاوی و تانزانیا صحبت کرد و یاد آنان را گرامی داشت.

معاون رئیس جمهور هند در پایان از اعضای مجلس خواست به یاد درگذشتگان برخیزند و گفت: مجلس هند با خانواده‌های داغ دیده، دولت و مردم جمهوری اسلامی ایران، جمهوری تانزانیا و جمهوری مالاوی در عزاداری از سران خود همراهی می‌کند.

اعضای مجلس اعلای هند سپس برای ادای احترام به رهبران درگذشته و کمک‌های مهم آنها در روابط با هند، چند دقیقه سکوت کردند.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی