اولین واکنش جنبش جهاد اسلامی به آزادی مدیر بیمارستان الشفاء

کدخبر: ۶۵۶۹۲۹
اقتصادنیوز: جنبش جهاد اسلامی فلسطین در واکنش به آزادی مدیر بیمارستان الشفاء غزه، این اقدام را بیانگر کذب بودن روایت‌های اسرائیل برای یورش به این بیمارستان دانست.
اولین واکنش جنبش جهاد اسلامی به آزادی مدیر بیمارستان الشفاء

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا به نقل از شبکه المیادین، جنبش جهاد اسلامی فلسطین تأکید کرد که آزادی «محمد ابو سلمیه» مدیر بیمارستان الشفاء غزه ثابت کرد که روایت صهیونیست‌ها برای یورش به این بیمارستان و تخریب آن کذب بوده است.

خبر مرتبط
حماس: وضعیت اسرای آزاد شده رفتار جنایتکارانه اسرائیل را نشان می‌دهد

اقتصادنیوز: حماس در بیانیه‌ای رفتار اسرائیل با اسرای فلسطینی از نوار غزه را به شدت محکوم کرد.

این جنبش افزود: جنایت‌های دشمن در نابودی ارکان زندگی در غزه، در راستای انتقام‌گیری جنایتکارانه از طریق جنگ ویرانگر و نسل‌کشی سازماندهی شده است.

جهاد اسلامی همچنین دولت‌های غربی حامی رژیم صهیونیستی از جمله دولت «جو بایدن» را مسئول سکوت در برابر جنایت‌های این رژیم دانست.

این جنبش افزود: جنایت‌های دشمن صهیونیستی بر استواری و پایبندی ملت فلسطین به مقاومت تا رهایی از رژیم اشغالگر می‌افزاید.

رژیم صهیونیستی پس از آغاز جنگ علیه نوار غزه در هفتم اکتبر (۱۵ مهر سال گذشته)، به بهانه آنکه حماس مقر خود را در زیر ساختمان بیمارستان الشفاء مستقر کرده است، به این بیمارستان حمله کرد و جنایت‌های بی‌شماری در آن مرتکب شد.

«محمد ابو سلمیه» مدیر بیمارستان الشفاء که به اسارت صهیونیست‌ها درآمده بود، امروز پس از آزادی خود به همراه ۵۰ اسیر دیگر فلسطینی از زندان رژیم صهیونیستی در جمع خبرنگاران در نوار غزه گفت: رژیم اسرائیل در زندان های خود خدمات پزشکی به اسیران ارائه نمی کند بلکه بر خلاف کنوانسیون های بین المللی به آنها حمله می کند.

ارتش رژیم صهیونیستی پس از حمله تجاوزگرانه خود به نوار غزه هزاران شهروند فلسطینی از جمله زنان و کودکان خردسال را اسیر و در بازداشتگاه های خود نگهداری می‌کند. کادر و پرسنل بیمارستانی از جمله پرسنل بیمارستان شفاء از جمله این اسیران هستند. پیش از این منابع خبری فاش کردند که شرایط نگهداری اسیران فلسطینی نظیر بازداشتگاه بدنام گوانتانامو آمریکا است.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی