لغو یک تصمیم بعد از 8 سال/ اتحادیه عرب به آغوش حزب‌الله برگشت

کدخبر: ۶۵۷۱۱۶
اقتصادنیوز: اتحادیه عرب بعد از اینکه به مدت هشت سال حزب الله لبنان را گروه تروریستی می‌خواند، از تصمیم خود منصرف شد و حزب الله را از لیست گروه های تروریستی خارج کرد.
لغو یک تصمیم بعد از 8 سال/ اتحادیه عرب به آغوش حزب‌الله برگشت

به گزارش اقتصادنیوز، اتحادیه اروپا پس از گذشت هشت سال از درج نام «حزب‌الله لبنان» در فهرست «گروه‌های تروریستی» اعلام کرد که از تصمیم خود منصرف شده است.

بر اساس گزارشی که ایرنا منتشر کرد، پس از اقدامات جنبش حزب‌الله در مقابله با دشمن صهیونیستی در جریان عملیات طوفان الاقصی، اتحادیه عرب اعلام کرد که دیگر این جنبش را یک «گروه تروریستی» نمی‌داند.

«حسام زکی» معاون دبیرکل اتحادیه کشورهای عربی، پس از بازگشت از لبنان در یک گفت‌وگوی تلویزیونی اظهار داشت: پیش از این در تصمیمات اتحادیه کشورهای عربی، حزب‌الله به‌ عنوان سازمان تروریستی نامگذاری شده بود و کشورهای عضو هیچ ارتباطی با آن نداشتند اما اکنون این کشورها توافق کرده‌اند که از عنوان «تروریستی» برای حزب‌الله استفاده نکنند و امکان ارتباط با این جنبش مهیا شود.

وی که بنا به گزارش برخی رسانه‌ها، در سفر به لبنان با برخی اعضای حزب‌الله دیدار داشته، در گفت‌وگوی تلویزیونی خود نیز از مهیا بودن شرایط برای برقراری روابط کشورهای عضو اتحادیه عرب با حزب‌الله خبر داد.

اتحادیه عرب در سال 2016 حزب‌الله را در فهرست گروه‌های تروریستی درج کرده بود.

از ابتدای عملیات طوفان الاقصی توسط مقاومت فلسطین در نوار غزه علیه نظامیان اشغالگر، مقاومت اسلامی لبنان نیز با هدف درگیر کردن بخشی از توان نظامی اشغالگران عملیات گسترده‌ای را در شمال فلسطین اشغالی آغاز کرد.

رسانه های رژیم صهیونیستی با اذعان به تأثیرات ضربات سخت رزمندگان مقاومت اسلامی لبنان به شمال فلسطین اشغالی اعلام کرده اند که عملیات حزب الله به جنگ فرسایشی و درهم کوبیدن شهرک‌های صهیونیست نشین در این منطقه تبدیل شده است.

بهره گیری حزب الله لبنان از تسلیحات مدرن، سلاح های ضد زره و دقیق، باعث رعب و وحشت در میان اشغالگران شده و بخش اعظم شهرک های صهیونیست نشین شمال فلسطین اشغالی تخلیه شده‌اند.

به گفته کارشناسان نظامی رژیم صهیونیستی، حزب الله لبنان به تنهایی، نیمی از توان ارتش این رژیم را در جبهه شمال درگیر کرد و مانع از حضور قدرتمندانه ارتش اشغالگر در جبهه جنوب شد.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی