زمان پخش سریال سرزمین مادری/این بازیگران حذف شدند

کدخبر: ۶۵۷۱۴۵
اقتصادنیوز: پیگیری‌ها نشان می‌دهد «سرزمین مادری» به کارگردانی کمال تبریزی قرار است از هفته آینده همزمان با شروع ایام محرم به آنتن شبکه سه برسد.
زمان پخش سریال سرزمین مادری/این بازیگران حذف شدند

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از تسنیم، «سرزمین مادری» کمال تبریزی بعد از چند سال توقف سالِ گذشته به آنتن رسید. دو فصل از این سریال روی آنتن رفت و برخی از رسانه‌ها در خبرهای غیررسمی خود اعلام کردند این مجموعه تلویزیونی از ابتدای اردیبهشت‌ماه روی آنتن می‌رود در حالی که پیش از شروع ماه رمضان تکلیف سریال شبکه سه روشن شده بود و همگان می‌دانستند سریال چندین قسمتی ابوالقاسم طالبی چند صباحی قرار است روی آنتن باشد.

حتی برخی کانال‌های مجازی در اقدامی عجیب اعلام کردند فصل سوم این سریال روی آنتن نخواهد رفت. همان روزها این شایعه دست به دست می‌شد که کمال تبریزی در گفت‌وگویی اعلام کرده بود «سرزمین مادری» سه فاز دارد که هر فصل آن حدود 20 قسمت است و در مجموع شامل 60 قسمت می‌شود.

از شب گذشته هم از پخش فصل سوم سریال «سرزمین مادری» به عنوان سریال بلاتکلیف نام بردند؛ بازپخش فصل اول «سرزمین مادری» که پیش از این پخش شده بود را سوژه کردند که باکس ساعت 18 شبکه سه برای آن انتخاب شد. پیگیری‌های خبرنگار تسنیم در آن مقطع نشان می‌دهد فصل سوم «سرزمین مادری» در حال اتمام کارهای پس‌تولید است. جلوه‌های ویژه سنگینی دارد که مراحل پایانی را می‌گذراند. پخش آن بعد از بازپخش فصل اول و دوم «سرزمین مادری» خواهد بود.

با انتشار برخی از تصاویر جدید مربوط به فصل سوم در فضای‌مجازی به این نکته اشاره شد که فصل سوم سریال «سرزمین مادری» در 26 قسمت از 27 تیرماه هر هفته چهارشنبه‌ها در تلوبیون و پنجشنبه و جمعه‌ها از شبکه سه سیما پخش خواهد شد. اما پیگیری‌ها از صداوسیما نشان می‌دهد شبکه سه قرار است فصل سوم این مجموعه تلویزیونی را از هفته آینده (یکشنبه 17 تیرماه) همزمان با روز اول محرم روی آنتن ببرد. 

پیش از این هر شب تکرار فصل اول و دوم «سرزمین مادری» روی آنتن شبکه سه سیما بوده و قرار است از هفته آینده هر شب ساعت 20:30 روی آنتن باشد. باید دید این سریال در ایام محرم به پخش شبکه سه خواهد رسید و یا به دلیل طولانی شدن مراحل فنی دوباره شاهد تأخیر در پخش این سریال خواهیم بود؟

در فصل سوم «سرزمین مادری» زمان وقوع اتفاقات سریال به سال‌های 56 و 57 می‌رسد و داستان وارد مرحله میانسالی رهی می‌شود و به همین جهت آرش مجیدی جایگزین شهاب حسینی که بازیگر نقش دوره جوانی این شخصیت است می‌شود.

شهاب حسینی نیز در فصل دوم جایگزین علی شادمان بازیگر نقش دوران کودکی رهی شده بود.

علاوه بر مجیدی بازیگران دیگری همچون کوروش سلیمانی (در نقش سید حشمت)، سعید راد، گلچهره سجادیه، بابک حمیدیان، مهران رجبی، حسین مهری، مجید سعیدی، حسین عابدینی و لیلا برخورداری به ایفای نقش پرداخته‌اند.

این سریال با نام پیشین «سرزمین کهن» ابتدا 3 بهمن 1392 آغاز شد و تا 24 بهمن همان سال نیز ادامه پیدا کرد، اما پس از مدتی به دلیل حواشی به وجود آمده متوقف شد و بعد از گذشت نزدیک به یک دهه پخش آن در 20 مهر 1402 مجدداً آغاز شد.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی