وضعیت هوا در شرق کشور خطرناک شد/شاخص کیفی به ۵۰۰ واحد رسید!

کدخبر: ۶۵۷۱۶۴
اقتصادنیوز: بر اساس اطلاعات سامانه پایش کیفی هوای کشور، ظهر امروز شاخص کیفیت هوا در برخی مناطق شرق کشور به ۵۰۰ واحد یعنی خطرناک برای تمام گروه‌ها رسید.
وضعیت هوا در شرق کشور خطرناک شد/شاخص کیفی به ۵۰۰ واحد رسید!

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، اطلاعات این سامانه و داده‌های ایستگاه‌های هواشناسی زابل و زاهدان نشان می‌دهد که عامل آلایندگی امروز، گردوخاک و ذرات معلق با اندازه ۱۰ میکرون است.

خبر مرتبط
کیفیت هوای تهران روی مرز آلودگی/ شاخص آلودگی هوای تهران چند است؟

اقتصادنیوز: بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، شاخص کیفیت هوا در حال حاضر بر روی عدد ۹۷ قرار گرفته و کیفیت هوای پایتخت در وضعیت قابل قبول اما در مرز آلودگی است.

بر اساس اعلام اداره کل هواشناسی سیستان و بلوچستان امروز بیشینه سرعت وزش باد در زابل به ۱۱۱ کیلومتر بر ساعت رسید و گردوخاک حاصل شعاع دید افقی را در بسیاری از شهرهای استان کاهش داده است.

همزمان اطلاعات سامانه پایش کیفی هوای کشور نشان می دهد که شاخص کیفیت هوای زابل و زاهدان در ۲۴ ساعت منتهی به ۱۱ ظهر امروز به ۵۰۰ واحد یعنی خطرناک برای تمام گروه‌ها رسیده است.

بر اساس راهنمای شاخص کیفیت هوای این سامانه، در شرایط خطرناک جوی افراد باید از فعالیت‌های خارج از  منزل خودداری ورزند.

داده‌های اداره کل هواشناسی سیستان و بلوچستان نشان می‌دهد که روز گذشته وزش باد شدید در زابل به توفان گردوخاک تبدیل شد و شعاع دید افقی را به ۸۰۰ متر کاهش داد.

بیشینه سرعت این توفان به ۱۱۵ کیلومتر بر ساعت رسید و برخی مناطق شمالی و نوار شرقی استان را تحت تاثیر قرار داد. پیش از این سازمان هواشناسی کشور با صدور هشدار سطح نارنجی، نسبت به وزش باد شدید و توفان گردوخاک در نوار شرق کشور هشدار داده بود. پس از این هشدار فعالیت ادارات و بانک‌ها در پنج شهرستان شمال سیستان و بلوچستان در روز سه شنبه با ۲ ساعت تاخیر شروع شد.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی