کدام معلمان تحت پوشش بیمه تکمیلی قرار می‌گیرند؟

کدخبر: ۶۵۷۳۷۷
اقتصادنیوز: معلمان مدارس غیردولتی تحت پوشش تکمیلی درمان قرار می‌گیرند.
کدام معلمان تحت پوشش بیمه تکمیلی قرار می‌گیرند؟

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، رئیس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی و توسعه مشارکت‌های مردمی وزارت آموزش و پرورش از تفاهم‌نامه برای تحت پوشش قرار گرفتن بیمه‌ تکمیلی درمان حدود ۳۰۰ هزار نفر از معلمان مدارس غیردولتی خبر داد.

 احمد محمودزاده موضوع آموزش و پرورش و تربیت نیروی انسانی را عامل پیشرفت، توسعه، تعالی و تمدن‌سازی در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران دانست و از دانش‌آموزان به عنوان آینده‌سازان کشور یاد کرد و گفت: معلمان نقش کلیدی و مهم تربیتی و آموزشی دانش‌آموزان را در کلاس‌های درس برعهده دارند.

وی با بیان اینکه بخشی از جریان تربیت و آموزش در مجموعه تعلیم و تربیت کشور از سوی مدارس غیردولتی در حال انجام است، افزود: حدود ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار جمعیت دانش‌آموزی و نزدیک به یک میلیون و 500 هزار فراگیر در مجموعه ۱۸ هزار مدرسه و ۲۰ هزار آموزشگاه حضور دارند که کار تربیت و آموزش آن‌ها در حال انجام است.

محمودزاده ادامه داد: ۲۱۰ هزار معلم به صورت نیروهای شاغل آزاد و ۹۰ هزار نیروی بازنشسته در این مجموعه در حال فعالیت هستند که بیمه تکمیلی و ساعات کاری آن‌ها سال‌ها رها شده بود و در همین راستا تلاش و رایزنی هایی انجام شد تا برنامه‌ مشخص و مدونی جهت فعالیت‌های آنها تدوین شود.

رئیس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی و توسعه مشارکت‌های مردمی وزارت آموزش و پرورش به بیمه تکمیلی معلمان مدارس غیردولتی اشاره و بر لزوم پشتیبانی بیمه درمان آنان از سوی بیمه دانا و استمرار آن برای سال‌های آینده تأکید کرد و گفت: برای نخستین بار است که معلمان مدارس غیردولتی تحت پوشش بیمه تکمیلی قرار می گیرند و این اقدام، حرکت مهمی برای رفاه فرهنگیان و معلمان مدارس غیردولتی محسوب می شود.

به گفته وی؛ در واقع برای مدارس و مراکز غیردولتی قراردادی مشابه با قرارداد وزارت آموزش و پرورش به ویژه در بحث درمان، عمر، حوادث و بیمه ابنیه و ساختمان‌های اداری و آموزشی و همچنین بیمه‌های شخصیِ متعلق به معلمان تحت پوشش (به صورت اقساطی) تنظیم و ارائه خواهد شد.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی