آیین مذهبی در هند قربانی گرفت/ تلفات سنگین برجا ماند+ فیلم

کدخبر: ۶۵۷۴۰۷
اقتصادنیوز: مقام‌های محلی هند اعلام کردند که دست‌کم ۱۲۱ نفر از جمله ۱۰۶ زن و هفت کودک پس از ازدحام جمعیت در یک مراسم مذهبی در هاتراس اوتار پرادش این کشور کشته شدند.
آیین مذهبی در هند قربانی گرفت/ تلفات سنگین برجا ماند+ فیلم

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، این ازدحام روز گذشته در جریان یک جلسه دعای جمعی (موسوم به ساتسنگ) که هزاران نفر در آن شرکت کردند، رخ داد.

یوگی آدیتیانات، نخست وزیر ایالت اوتار پرادش، این حادثه را مورد توجه قرار داده و به دستور وی، کمیته ای برای بررسی این حادثه تشکیل شده است.

نارندرا مودی نخست وزیر و دروپدی مورمو رئیس جمهوری هند نیز با خانواده های کشته شدگان ابراز همدردی کردند و گفتند که برای بهبودی سریع مجروحان دعا می کنند.

مودی گفت: پایتخت هند، تمام کمک های ممکن را به دولت اوتار پرادش ارائه می کند.

راهول گاندی، رهبر حزب مخالف دولت حاکم در لوک سابا نیز تسلیت خود را ابراز کرد و از نمایندگان و اعضای ائتلاف حزبی خود خواست تا در تلاش‌های امدادی و نجات کمک کنند.

ازدحام جمعیت در روستای فولرای در محدوده ایستگاه پلیس سیکاندرا رائو در هاتراس رخ داد. این یک رویداد خصوصی با مجوز تجمع بود و ترتیبات امنیتی توسط دولت انجام شد اما بخش‌های دیگری از اقدامات امنیتی در اختیار برگزارکنندگان بود.

غرامت برای خانواده های کشته شدگان هر کدام ۲ میلیون روپیه و برای مجروحان ۵۰ هزار روپیه اعلام شده است. مقام‌ها گفتند که پرونده ای علیه سازمان دهندگان این مراسم تشکیل خواهد شد.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی