ادعای سنتکام درباره انهدام دو قایق در دریای سرخ

کدخبر: ۶۵۷۵۰۹
اقتصادنیوز: سنتکام در بیانیه‌ای در شبکه اجتماعی ایکس نوشت: نیروهای مرکزی ارتش آمریکا موفق شدند در ۲۴ ساعت گذشته دو سایت راداری متعلق به حوثی‌ها در مناطق تحت کنترل این گروه در یمن را منهدم کنند.
ادعای سنتکام درباره انهدام دو قایق در دریای سرخ

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، سنتکام افزود: نیروهای ارتش آمریکا دو قایق بدون سرنشین را در دریای سرخ منهدم کردند.

سخنگوی نیروهای مسلح یمن دوشنبه شب اعلام کرد که به چهار کشتی مرتبط با آمریکا، انگلیس و رژیم صهیونیستی با موشک حمله کرد.

یحیی سریع گفت: این حملات کشتی کانتینری موسوم به ام اس سی یونیفیک (MSC (Unific، کشتی های نفتکش موسوم به دلونیکس و لاکی سیلور و کشتی آنویل پوینت (Anvil Point) که بخشی از نیروی دریایی انگلیس است را هدف قرار دادند.

سریع افزود که نیروهای مسلح یمن از موشک های کروز برای حمله به این کشتی ها استفاده کردند.

وی اضافه کرد: در زمان حمله، کشتی کانتینری موسوم به ام اس سی یونیفیک در دریای عرب، نفتکش دلونیکس در دریای سرخ، نفتکش لاکی سیلور در دریای مدیترانه و کشتی آنویل پوینت در اقیانوس هند قرار داشتند.

سخنگوی نیروهای مسلح یمن گفت که این دومین حمله به کشتی دلونیکس در یک هفته گذشته است.

ارتش یمن در ماه‌های گذشته در حمایت از مقاومت ملت فلسطین در نوار غزه چند کشتی اسرائیلی یا کشتی‌های عازم سرزمین‌های اشغالی را در دریای سرخ و تنگه باب‌المندب هدف قرار داد.

نیروهای ارتش یمن متعهد شده‌اند تا زمانیکه رژیم اسرائیل حملات خود به غزه را متوقف نکند، حملات به کشتی‌های این رژیم یا کشتی‌های عازم سرزمین‌های اشغالی را در دریای سرخ ادامه خواهند داد.

به دنبال حملات مذکور، آمریکا و انگلیس بامداد ۲۱ دی ماه در پی قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل، حمله به مواضع انصارالله یمن را آغاز کردند.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی