اعلام حمایت فرمانداران دموکرات از بایدن

کدخبر: ۶۵۷۵۱۸
اقتصادنیوز: تیم والز فرماندار مینه سوتا پس از دیدار با جوبایدن رئیس جمهور آمریکا گفت که: فرمانداران دموکرات از او در انتخابات پنجم نوامبر ۲۰۲۴ (۱۵ آبان ماه ۱۴۰۳) ریاست جمهوری حمایت می کنند.
اعلام حمایت فرمانداران دموکرات از بایدن

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، والز، کتی هوچول فرماندار نیویورک و وس مور فرماندار مریلند در کاخ سفید در جمع خبرنگاران گفتند "فرمانداران پشت سر او [بایدن] ایستاده اند.

والز گفت: او در دوران سخت مانند همه گیری کووید-۱۹ با بهبود بخشی اوضاع پشت همه ی ما بود و اکنون فرمانداران مایلند از او حمایت کنند و ما با هم کار می‌کنیم.

وی خاطرنشان کرد که پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری در ماه نوامبر اولویت اصلی بایدن است.

هوچول نیز گفت: رئیس جمهور بایدن پیروز رقابت انتخاباتی است و ما از او حمایت می کنیم.

مور افزود: "رئیس جمهور همیشه پشت ما بوده است و ما نیز از او حمایت خواهیم کرد.

انتخابات ریاست جمهوری آمریکا پنجم نوامبر برگزار می شود و بایدن و ترامپ دو رقیب انتخاباتی در حال حاضر تعداد لازم رای نمایندگان دموکرات و جمهوری خواهان را دریافت کرده است. نامزدی آنها در اواخر تابستان توسط کنگره دو حزب بررسی خواهد شد.

روزنامه نیویورک تایمز در گزارشی به نقل از یک مشاور نزدیک به بایدن نوشت که ممکن است نامزدی وی در روزهای آینده به خطر بیفتد.

جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا به یکی از مشاورانش گفته است که می‌داند اگر نتواند در روزهای آینده مردم را متقاعد کند که برای ریاست جمهوری آماده است، ممکن است نتواند نامزدی خود از سوی حزب دموکرات را نجات دهد.

پس از انتشار گزارشی درباره این موضوع از سوی روزنامه نیویورک تایمز، اندرو بیتس، سخنگوی کاخ سفید در شبکه های اجتماعی نوشت که این ادعا کاملا نادرست است.

کارین ژان پی یر سخنگوی کاخ سفید نیز روز چهارشنبه به وقت محلی در نشستی خبری با خبرنگاران در کاخ سفید گزارش منتشر شده در روزنامه نیویورک تایمز را رد کرد و در پاسخ به این سوال که آیا بایدن در حال بررسی کناره گیری از انتخابات ریاست جمهوری است؟ گفت: «قطعا خیر».

بر اساس نظرسنجی رویترز و ایپسوس، «میشل اوباما» بانوی اول سابق کاخ سفید، تنها نامزد جایگزین ریاست جمهوری برای دموکرات‌ها بجای جو بایدن رئیس جمهور کنونی آمریکا است که می تواند دونالد ترامپ نامزد جمهوری خواه انتخابات ریاست جمهوری در سوم نوامبر (۱۵ آبان) را شکست دهد.

بر اساس این نظرسنجی رویترز و ایپسوس، میشل اوباما نه تنها تنها گزینه فرضی است که ترامپ را در نظرسنجی ها شکست می دهد، بلکه او همچنین در صدر جدول محبوبیت در میان مردم قرار دارد و ترامپ و بایدن هر کدام بیش از ۱۰ درصد از او عقب ترند.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی