هراس ناتو از به قدرت رسیدن حزب راست افراطی در فرانسه

کدخبر: ۶۵۷۶۳۷
اقتصادنیوز: یک رسانه اروپایی به نقل از مقام‌های آگاه گزارش داد که سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) نسبت به روی کار آمدن حزب راست افراطی مارین لوپن در فرانسه نگران است.
هراس ناتو از به قدرت رسیدن حزب راست افراطی در فرانسه

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از ایرنا، یورواکتیو امروز پنجشنبه نقل از مقام‌های آگاه نوشت: ناتو نگران است که پس از پیروزی حزب لوپن در انتخابات، فرانسه ممکن است از فرماندهی نظامی این ائتلاف خارج شود.

دیپلمات‌های ناتو به این تارنما گفتند که به طور جدی نگران خطر تشکیل دولت بعدی فرانسه توسط حزب اجتماع ملی در صورت کسب اکثریت در دور دوم انتخابات پارلمانی هستند.

اعضای شرقی ناتو همچنین "به طور فزاینده‌ای از نحوه حضور ائتلاف در جناح شرقی اروپا انتقاد می‌کنند"، که می‌تواند ادامه کمک‌های نظامی به اوکراین را زیر سوال ببرد.

دور دوم انتخابات پارلمانی روز یکشنبه آینده در فرانسه برگزار می‌شود و این نگرانی در میان جوامع و شرکای این کشور نسبت به روی کار آمدن لوپن و متحدانش به وجود آمده است.

آلمان نیز که در سال ۲۰۱۸ روی کار آمدن یک دولت راست افراطی در لهستان روابطش با ورشو را دچار چالش کرد اکنون نسبت به قدرت گرفتن راستگراها در فرانسه نیز به شدت نگران است.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی