ارسال پیشنهاد روسیه درباره کوبا به سازمان ملل متحد و آمریکا

کدخبر: ۶۵۷۷۶۹
اقتصادنیوز: روسیه اعلام کرد که پیشنهادی را برای حذف کوبا از فهرست حامیان تروریسم به سازمان ملل متحد و آمریکا ارسال خواهد کرد.
ارسال پیشنهاد روسیه درباره کوبا به سازمان ملل متحد و  آمریکا

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، بر اساس پیش نویس بیانیه‌ای که در پایگاه خبری مجلس دومای روسیه منتشر شده، این کشور قرار است پیشنهادی را مبنی بر حذف کوبا از فهرست حامیان تروریسم به سازمان ملل متحد و ایالات متحده ارسال کند.

خبر مرتبط
تحریم های جهنمی روسیه دامن چه کشوری را گرفت

اقتصادنیوز: اولگ استپانوف سفیر روسیه در کانادا با اشاره به شکست تلاش‌های غرب برای منزوی کردن روسیه، تاکید کرد: غرب با اعمال تحریم‌ها علیه مسکو به خودش ضربه زده است.

در متن این پیش نویس آمده است: به عقیده نمایندگان دومای روسیه، قرار داشتن نام جمهوری کوبا در فهرست حامیان تروریسم، امری غیر منطقی، غیر قابل قبول و مغایر با واقعیت است.

نام کشور کوبا اولین بار در سال ۱۹۸۲ در زمان ریاست جمهوری رونالد ریگان توسط وزارت امور خارجه آمریکا به فهرست «کشورهای حامی تروریسم» اضافه شد.

ایالات متحده، کوبا را از فهرست کشورهای حامی تروریسم در دوره ریاست جمهوری باراک اوباما در سال ۲۰۱۵ حذف کرد.

مایک پمپئو وزیر خارجه پیشین آمریکا در دولت دونالد ترامپ در ژانویه ۲۰۲۱ کوبا را بار دیگر به بهانه های مختلف از جمله پناه دادن به فراریان آمریکایی به فهرست حامیان مالی تروریسم بازگرداند؛ اقدامی که لطمه شدیدی به سرمایه‌گذاری خارجی در کوبا وارد کرد.

آنتونی بلینکن وزیر خارجه آمریکا چندی قبل اعلام کرد که کشورش قصد ندارد کوبا را از فهرست کشورهای حامی مالی تروریسم خارج کند.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی