روس ها به المپیک پاریس نمی‌روند

کدخبر: ۶۵۸۰۰۳
اقتصادنیوز: فدراسیون کشتی روسیه اعلام کرد تصمیم گرفته است کشتی‌گیران خود را به‌عنوان ورزشکار بی‌طرف به بازی‌های المپیک ۲۰۲۴ پاریس نفرستد.
روس ها به المپیک پاریس نمی‌روند

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، روسیه امروز (شنبه) رسماً اعلام کرد که ۱۰ کشتی‌گیر این کشور که به آنها پیشنهاد شده بود تا به‌عنوان ورزشکار بی‌طرف در بازی‌های المپیک ۲۰۲۴ پاریس شرکت کنند، از شرکت در این مسابقات خودداری خواهند کرد. فدراسیون کشتی روسیه با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که داوران، مربیان و ورزشکاران این کشور جلسه‌ای برگزار کردند و به اتفاق آرا تصمیم گرفتند که از شرکت در بازی‌های المپیک پیش رو خودداری کنند.

ورزشکاران روسی می‌توانند در بازی‌های المپیک پاریس تحت برنامه ورزشکاران بی‌طرف که توسط کمیته بین‌المللی المپیک (IOC) راه‌اندازی شده است، شرکت کنند، این در حالی است که حضور ورزشکاران روس و بلاروس (به‌عنوان متحد روسیه) به خاطر حمله نظامی به اوکراین، در مسابقات المپیک با پرچم‌های این دو کشور ممنوع شده بود.

خبر مرتبط
نخستین قرارداد پولی میان ایران و روسیه امضا شد/ جزئیات از زبان فرزین

اقتصادنیوز: رئیس کل بانک مرکزی از امضای نخستین قرارداد پیمان پولی دوجانبه به منظور تأمین (معاوضه) نقدینگی به پول های ملی برای تبادلات تجاری میان ایران و روسیه خبر داد.

کمیته بین‌المللی المپیک قبلاً اعلام کرده بود که ۱۰ کشتی‌گیر روسی را به بازی‌های المپیک پاریس دعوت کرده است و وبسایت IOC فهرستی از ۹ کشتی‌گیر روسی را که با حضورشان در این بازی‌ها موافقت شده است، اعلام کرده بود و حضور یکی از آنها در این رویداد ورزشی را هم رد کرده بود.

IOC ترجیح داده است در مورد بیانیه امروز فدراسیون کشتی روسیه فعلاً اظهارنظری نکند.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی