مدیریت بحران هشدار صادر کرد/ تهرانی‌ها منتظر وقوع باد و طوفان شدید باشند

کدخبر: ۶۵۸۲۰۷
اقتصادنیوز: مدیرکل مدیریت بحران استان تهران نسبت به احتمال وقوع باد و طوفان شدید و گسترش گرد و خاک در جنوب و غرب این استان هشدار داد.
مدیریت بحران هشدار صادر کرد/ تهرانی‌ها منتظر وقوع باد و طوفان شدید باشند

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، حامد یزدی مهر با اشاره به صدور هشدار سطح نارنجی هواشناسی مبنی بر وزش باد خیلی شدید همراه با خیزش گرد و خاک محلی و انتقال از استان‌های همجوار، گفت: طبق اعلام سازمان هواشناسی این سامانه از امروز یکشنبه ۱۷ تیرماه آغاز شده و تا پایان اواخر وقت فردا دوشنبه ۱۸ تیر ماه ادامه خواهد داشت.

خبر مرتبط
خبر خوش هواشناسی برای اهالی این چند استان

اقتصادنیوز:‌ سازمان هواشناسی اعلام کرد برای امروز و فردا شاهد رعد و برق و باران پراکنده در برخی از استانهای کشور از جمله تهران خواهیم بود.

مدیرکل مدیریت بحران استان تهران گفت: بر اساس پیش‌بینی سازمان هواشناسی منطقه اثر این سامانه را نیمه جنوبی و غربی استان تهران به ویژه نوار جنوبی استان اعلام کرد و گفت:‌توصیه اکید مدیریت بحران این است که گروه‌های حساس از حضور در فضای باز خودداری کنند و حتی المقدور در خانه بمانند.

وی با اشاره به مناطق اثر مخاطره بر ضرورت پرهیز از حضور افراد در مناطق مرتفع مثل برج‌ها و دکل‌ها تاکید کرد و افزود: از مسئولان مربوطه نیز خواسته شده تا نسبت به استحکام سازی تابلوهای تبلیغاتی، پوشش گلخانه‌ها و داربست‌ها اطمینان حاصل کنند و از انجام امور عمرانی بپرهیزند.

یزدی مهر در ادامه بر لزوم اجتناب از پرواز با گلایدر و هواپیماهای سبک تاکید کرد و گفت: مردم عزیز به خصوص ساکنان مناطق مذکور از توقف کنار درختان و سازه‌های نیمه کاره به طور جدی خودداری کنند.

وی تاکید کرد: با توجه به هشدار نارنجی صادر شده آمادگی دستگاه‌های اجرایی و امدادی الزامی است و مدیریت بحران در حالت آماده باش قرار دارد.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی