تصاویری از علی باقری کنی در همایش شهید حسین امیرعبداللهیان+عکس

کدخبر: ۶۵۸۲۱۰
اقتصادنیوز: همایش «دیپلمات دانشور شهید امیرعبداللهیان» با حضور جمعی از مسئولان وزارت خارجه، سفرای خارجی مقیم ایران و اساتید دانشگاه، در وزارت امور خارجه برگزار شد.
تصاویری از علی باقری کنی در همایش شهید حسین امیرعبداللهیان+عکس

به گزارش اقتصادنیوز، همایش «دیپلمات دانشور، منظومه فکری و دستاوردهای عملی وزیر شهید دکتر حسین امیرعبداللهیان»، امروز (یکشنبه) با حضور علی باقری، سرپرست وزارت خارجه، شیخ الاسلامی، رئیس مرکز مطالعات سیاسی و بین‌المللی و جمعی از مسئولان وزارت خارجه، سفرای خارجی مقیم ایران، برخی چهره‌های جبهه مقاومت و اساتید دانشگاه، در دفتر مطالعات سیاسی و بین المللی وزارت امور خارجه برگزار شد.

در ادامه تصاویری از علی باقری کنی که بعد از شهادت حسین امیرعبداللهیان سرپرستی این وزارتخانه را بر عهده گرفت در این همایش مشاهده می کنید.

63096414

63096415

63096402

63096403

63096405

63096406

به گزارش اقتصادنیوز، بر اساس مطلبی که مهر منتشر کرده است، باقری در این همایش گفت: «اعتماد متقابل سیاسی بین ایران و همسایگان وجود دارد. ما نیاز به در هم تنیدگی اقتصادی کشورهای منطقه با هم داریم. قطعاً می‌توانیم مدعی این باشیم که خودمان می‌توانیم ثبات، امنیت و صلح را در منطقه تضمین کنیم. هرگونه واگرایی در منطقه به معنای حفره و شکافی برای نفوذ بیگانگان و دشمنان ملت‌ها و دولت‌ها و کشورهای منطقه است و این عقلانیت راهبردی در منطقه وجود دارد که همزیستی با یکدیگر شرط اول ثبات و پایداری، امنیت و صلح منطقه است.»

وی اظهار داشت: «این یک واقعیت است که اگر دیروز ما همکار در اجرا در امور مختلف با کشورهای مستقل و قدرت‌های نوظهور بودیم امروز به واسطه‌ی سیاست‌ها و دیپلماسی هوشمندانه شخصی به نام امیرعبداللهیان ما به شریک در تصمیم گیری این کشورها تبدیل شده‌ایم. عضویت ایران در بریکس و سازمان همکاری شانگهای به این معناست که ایران در کنار دیگر قدرت‌ها که در عرصه مناسبات بین المللی جایگاه ویژه‌ای دارند تبدیل به بازیگری شده که می‌تواند در تصمیم گیری‌های آن‌ها تأثیرگذار جدی باشد.»

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی