فوری/ ادارات این استان هم فردا تعطیل است

کدخبر: ۶۵۸۲۶۸
اقتصادنیوز: فردا دوشنبه ۱۸تیر ادارات استان قم به‌جز دستگاه‌های خدمات‌رسان و اداراتی که دارای نوبت کاری یا کشیک هستند تعطیل اعلام می‌شود.
فوری/ ادارات این استان هم فردا تعطیل است

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از تسنیم، کارگروه مدیریت شرایط اضطرار پدیده گردوغبار استان قم باتوجه به وضعیت آلودگی هوای استان اطلاعیه ای صادر کرد که در زیر آمده است:

با توجه به هشدار سطح نارنجی اداره کل هواشناسی استان در خصوص افزایش سرعت وزش باد و تقویت الگوی انتقال گرد و خاک به استان و کاهش دید افقی و کیفیت هوا، تشدید آلودگی هوا و افزایش شاخص آلودگی هوا در حدبسیار ناسالم برای تمامی گروه‌های سنی تصمیم کارگروه برای روز دوشنبه 18 تیرماه به شرح ذیل اعلام می‌گردد:

 فردا (دوشنبه 18تیر) ادارات استان قم (به‌جز دستگاه‌های خدمات‌رسان و اداراتی که دارای نوبت کاری یا کشیک هستند) تعطیل اعلام می‌شود.

 درخواست می‌شود اصناف و مدیران بخش خصوصی نیز با بیماران قلبی وریوی و گروههای حساس همکاری لازم را با کارکنان خود داشته باشند.

خبر مرتبط
فوری/ ادارات این استان برای روز دوم تعطیل شد+ جزئیات

اقتصادنیوز: رئیس امور آزمایشگاه‌های اداره‌کل حفاظت محیط زیست استان مرکزی گفت: شرایط اضطرار آلودگی هوا و افزایش آلاینده‌ها موجب تعطیلی ادارات این استان در روز دوشنبه ۱۸ تیر ۱۴۰۳ شد.

کلاس‌های کلیه مؤسسات و آموزشگاه‌ها شامل مراکز علمی آزاد، آموزشگاه‌های زبان، اعم از دولتی و غیر‌دولتی و پایگاه‌های اوقات فراغت تابستانی، دوشنبه 18تیرماه تعطیل خواهد بود.

ضمن درخواست جهت کاهش تردد در فضای باز، نوشیدن مایعات و استفاده از ماسک، جهت کاهش اثرات گرد و خاک توصیه می‌شود.

متخصصان دانشگاه علوم پزشکی با استفاده از تجهیزات و آمبولانس در میادین پُرتردد شهرها مستقر و نسبت به خدمات‌رسانی به شهروندان اقدام و توزیع ماسک در این میادین صورت پذیرد.

فعالیت تمامی معادن و کارگاه‌های عمرانیِ منشا گرد و خاک تعطیل اعلام می‌شود و ادارات محیط زیست و صمت وشهرداری و بنیاد مسکن وراه وشهرسازی ملزم به نظارت بر این واحدها هستند.

هرگونه فعالیت ورزشی در فضاهای باز در سطح شهرها ممنوع و اداره کل ورزش و جوانان ملزم می‌باشد با اطلاع‌رسانی مناسب، تدابیر لازم را اتخاذ نماید.

امتحانات دانشگاه طبق برنامه ها برگزار خواهدشد.

تمامی مراکز درمانی و مراکز خدمات جامع سلامت واورژانس در آماده‌‌باش کامل قرار گیرند.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی