مسمومیت در رضوانشهر منتفی است/ آلودگی آب محتمل شد

کدخبر: ۶۵۸۵۱۰
اقتصادنیوز: معاون علوم پزشکی گیلان، پایان طغیان مسمومیت در رضوانشهر را اعلام کرد و گفت: بارندگی شدید هفتم تیرماه، فرسودگی شبکه لوله‌کشی و مشاهدات و علایم بالینی بیماران، «ظن آلودگی آب» در بخشی از شهر رضوانشهر را محتمل می‌کرد.
مسمومیت در رضوانشهر منتفی است/ آلودگی آب محتمل شد

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، دکتر سید محمود رضوانی عصر امروز، ۱۸ تیرماه در گفت و گو با خبرنگاران، با اشاره به پیشینه طغیان مسمومیت اخیر تعدادی از شهروندان رضوانشهر، اظهار کرد: از هشتم تیرماه گزارش شد که بیمارانی با حالت تهوع، استفراغ و دل درد به مراکز درمانی از جمله بیمارستان رضوانشهر مراجعه کردند که بدون حتی یک مورد بستری به صورت سرپایی مداوا و مرخص شدند.

وی با بیان اینکه شمار مراجعان رضوانشهری به مراکز درمانی با کنترل آب کاهش یافته، افزود: اکنون می توانیم پایان طغیان مسمومیت را در رضوانشهر اعلام کنیم.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان در تشریح دلایل مسمومیت شهروندان رضوانشهری، گفت: بارندگی شدید هفتم تیرماه، فرسودگی شبکه لوله‌کشی و مشاهدات و علایم بالینی بیماران، «ظن آلودگی آب» در بخشی از شهر رضوانشهر را محتمل می‌کرد.

خبر مرتبط
راز مسمومیت برخی اهالی رضوانشهر همزمان با دور اول انتخابات

اقتصادنیوز : رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان در مورد علت مسمومیت اهالی رضوانشهرگفت: «در بررسی‌های اولیه از افرادی که به مراکز درمانی مراجعه کردند علت مسمومیت این افراد آلودگی آب تشخیص داده شد، اما علت اصلی این اتفاق در دست بررسی است.»

رضوانی با اطمینان به شهروندان رضوانشهری مبنی بر اینکه منابع آب شرب شهرستان مستقیما توسط کارشناسان بهداشت نظارت و پایش می‌شود، تصریح کرد: خوشبختانه با اقدام سریع و مناسب مسئولان‌ شهرستان و دانشگاه علوم پزشکی گیلان، در حال حاضر آب شرب رضوانشهر قابل قبول و مطلوب بوده و جای نگرانی وجود ندارد.

خبر مرتبط
علت مسمومیت برخی اهالی رضوانشهر چه بود؟

اقتصادنیوز: رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان در مورد علت مسمومیت برخی از اهالی رضوانشهر گفت: «در بررسی‌های اولیه از افرادی که به مراکز درمانی مراجعه کردند علت مسمومیت این افراد آلودگی آب تشخیص داده شد، اما علت اصلی این اتفاق در دست بررسی است

هفته گذشته شمار بیماران مراجعه کننده به مراکز درمانی رضوانشهر با علائم مسمومیت به حدود ۴۰۰ نفر رسیده بود.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی