این افراد لب به آلبالو نزنند

کدخبر: ۶۵۸۵۸۵
اقتصادنیوز : آلبالو یکی از میوه‌های خوش طعم است که سرشار از ویتامین‌ها است و به روش‌های مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد، البته مصرف آلبالو برای برخی افراد مضر است.
این افراد لب به آلبالو نزنند

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از نمناک، آلبالو یکی از میوه های فصل تابستان است، که از آن به صورت خام، خشک شده و یا به صورت مربا، شربت و در غذاها، دسرها و شیرینی‌های مختلف فصل استفاده می کنند. آلبالو سرشار از ویتامین ها و املاح معدنی گوناگونی به خصوص ویتامین C و مقداری سدیم، منیزیم، پتاسیم، مس و روی است و فواید زیادی برای سلامتی دارد اما زیاده روی مصرف این میوه برای برخی از افراد مضر است و عوارضی را برای آنان در پی دارد. در این بخش عوارض و مضرات مصرف آلبالو را آورده ایم.

طبع آلبالو چیست ؟

طبیعت آلبالو سرد و خشک است و برای گرم مزاجان مفید و به رفع حرارت و غلظت خون و صفرا کمک می‌کند.

 زیاده روی در مصرف آلبالو سبب نفخ شکم و دل درد می شود. آلبالو میوه ای نفاخ است و تولید نفخ می کند پس افرادی که مشکلات گوارشی دارند، باید به اعتدال آلبالو مصرف کنند زیرا زیاده روی در مصرف آلبالو به علت نفاخ بودن سبب دل درد می شود. هیچگاه روی آلبالو، مایعات مصرف نکنید زیرا برای دستگاه هاضمه خطرات جدی به دنبال دارد و باعث ایجاد نفخ می شود. برای رفع این مشکل بعد از مصرف میوه از عرق نعناع استفاده شود. 

مصرف آلبالو نارس که رنگ آن قرمز نشده و دارای گوشتی سفت است، سبب سوء هاضمه و اختلال در کار روده ها می شود.

 آلبالو ترش است و دارای سلولز می باشد و دیر هضم است. برای هضم بهتر آلبالو می توانید آن را به صورت کمپوت و یا مربا مصرف کنید. اگر می خواهید آلبالو در معده تان هضم بهتری داشته باشد، صبح ناشتا به مقدار کم آلبالو کاملا رسیده مصرف کنند.

 آلبالو جزو میوه های ملین است و در برخی افراد که دستگاه گوارش حساسی دارند، باعث بروز اسهال می شود.

 آلبالو برای افرادی که طبع گرم دارند یا دچار حرارت و گرمی شده اند، مفید است. اما برای اشخاصی که سردمزاج هستند، مفید نیست و این افراد آلبالو را باید با خوراکی های گرم و خشک مثل ادویه جات و زعفران مصرف کنند.

 کودکان دستگاه گوارش حساسی دارند و در صورت استفاده زیاد از آلبالو دچار اسهال می شوند پس مصرف آلبالو برای کودکان زیر ۳ سال مضر است.

 آلبالو نفاخ است و اگر مادران شیرده در مصرف آن زیاده روی کنند، تولید نفخ می کند و ممکن است وارد شیر مادر شود و از طریق شیرمادر وارد بدن شیرخوار می شود و در نوزاد نفخ و دل درد ایجاد کند.

 افرادی که از بیماری کلیوی رنج می‌برند باید کمتر آلبالو مصرف کنند. افرادی دچار بیماری کلیوی باید از یک رژیم غذایی کم پتاسیم پیروی کنند، بنابراین باید از زیاده روی در خوردن آلبالو بپرهیزند.

 آلبالو ترش و دیر هضم است و برای افراد دارای ورم روده مضر است.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی