فوری/ تعطیلی غیرمنتظره ادارات این استان امروز+ جزئیات

کدخبر: ۶۵۸۶۲۲
اقتصادنیوز:‌ امروز (سه‌شنبه ۱۹ تیر) ادارات استان قم (به‌جز دستگاه‌های خدمات‌رسان و اداراتی که دارای نوبت‌کاری یا کشیک هستند) از ساعت ۱۱ صبح تعطیل اعلام می‌شود.
فوری/ تعطیلی غیرمنتظره ادارات این استان امروز+ جزئیات

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، طبق اطلاعیه کارگروه شرایط اضطرار آلودگی هوای استان قم و باتوجه‌به هشدار سطح نارنجی اداره کل هواشناسی استان در خصوص افزایش سرعت وزش باد و تقویت الگوی انتقال گردوخاک به استان و کاهش دید افقی و کیفیت هوا، تشدید آلودگی هوا و افزایش شاخص آلودگی هوا در حد بسیار ناسالم برای تمامی گروه‌ها و همچنین ضرورت مدیریت مصرف انرژی، تصمیم کارگروه شرایط اضطرار آلودگی هوای استان قم برای روز سه‌شنبه تیرماه به شرح ذیل اعلام می‌گردد: امروز (سه‌شنبه ۱۹ تیر) ادارات استان قم (به‌جز دستگاه‌های خدمات‌رسان و اداراتی که دارای نوبت‌کاری یا کشیک هستند) از ساعت ۱۱ صبح تعطیل اعلام می‌شود.ضمن درخواست جهت کاهش تردد در فضای باز، نوشیدن مایعات و استفاده از ماسک، جهت کاهش اثرات گردوخاک توصیه می‌شود.

متخصصان دانشگاه علوم پزشکی با استفاده از تجهیزات و آمبولانس در میادین پُرتردد شهرها مستقر و نسبت به خدمات‌رسانی به شهروندان اقدام و توزیع ماسک در این میادین صورت پذیرد.

فعالیت تمامی معادن و کارگاه‌های عمرانیِ منشأ گردوخاک تعطیل اعلام می‌شود و ادارات محیط‌زیست و صمت شهرداری ملزم به نظارت بر این واحدها هستند.

هرگونه فعالیت ورزشی در فضاهای باز در سطح شهرها ممنوع و اداره کل ورزش و جوانان ملزم است با اطلاع‌رسانی مناسب، تدابیر لازم را اتخاذ نماید.تمامی مراکز درمانی و مراکز خدمات جامع سلامت اضطراری در آماده‌باش کامل قرار گیرند.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی