روسیه طرف بایدن را گرفت یا ترامپ/ موضع مسکو مشخص شد

کدخبر: ۶۵۸۸۱۱
اقتصادنیوز: یک مقام اطلاعاتی آمریکا مدعی شد که روسیه ترجیح می‌دهد دونالد ترامپ برنده انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۴ در ایالات متحده باشد.
روسیه طرف بایدن را گرفت یا ترامپ/ موضع مسکو مشخص شد

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، این مقام اداره مدیریت اطلاعات ملی آمریکا که نامش فاش نشده است، سه‌شنبه اظهار کرد: به رغم نقش آمریکا در مساله اوکراین و سیاست گسترده‌تر علیه روسیه، ما تغییری در ترجیحات روسیه در مورد انتخابات ریاست جمهوری آمریکا ندیده‌ایم.

این مقام اشاره کرد که روسیه همچنان ترجیح می‌دهد که ترامپ پیروز انتخابات ریاست جمهوری آمریکا باشد.

وی افزود که ایالات متحده تاکنون هیچ نشانه و طرحی از تلاش کشورهای دیگر برای «اخلال» در برگزاری انتخابات ریاست جمهوری این کشور مشاهده نکرده است اما روسیه تلاش برای اعمال نفوذ بر برخی از رای دهندگان به منظور «بدنام کردن» بعضی از سیاستمداران آمریکایی را آغاز کرده است.

این مقام همچنین اظهار کرد که چین برای تاثیرگذاری در نتیجه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا برنامه‌ریزی نمی‌کند.

این در حالی است که حدود ۲ ماه پیش، پلیس فدرال آمریکا (اف‌بی‌آی) هشدار داد که چین و روسیه تلاش‌های خود برای تأثیرگذاری بر انتخابات ریاست جمهوری آمریکا ۲۰۲۴ را با راه اندازی کمپین‌هایی با کمک هوش مصنوعی افزایش داده‌اند.

یکی از مقام های ارشد اف‌بی‌آی در این باره گفت: تهدیدهای انتخاباتی امسال متنوع‌تر و گسترده‌تر از گذشته هستند.

این مقام اطلاعاتی آمریکا افزود: در حالی که هر یک از این کشورها با توجه به تفاوت‌های ظریف و توانمندی‌های متفاوت خود رویکردهای ویژه ای را اجرایی می کنند، اما افزایش اختلافات و تضعیف دموکراسی در همه این کمپین ها نمود دارد.

این گزارش ادعا کرد: چین به طور ‌ویژه با ایجاد حساب‌های جعلی در رسانه‌های اجتماعی در حال گسترش تلاش‌های نفوذی خود برای «تحقق روایت‌ها و ایجاد تفرقه» است که بازتابی از تلاش‌های روسیه در انتخابات قبلی آمریکا است.

اف بی آی همچنین همزمان با متهم کردن روسیه و چین برای تاثیرگذاری در انتخابات آتی این کشور، این ادعا را درباره ایران هم مطرح کرده است.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی