بخت شوم ناو سهند نیروی دریایی ارتش/ چند نفر در این سانحه جان باختند؟+عکس

کدخبر: ۶۵۸۸۹۷
اقتصاد نیوز : روز گذشته ناو جنگی سانحه دیده سهند پس از دو روز تلاش برای بازگرداندن تعادل غرق شد این ناو شکن برای تعمیر به یکی از اسکله‌های مربوط به صنایع دریایی بندرعباس اعزام شده بود.
بخت شوم ناو سهند نیروی دریایی ارتش/ چند نفر در این سانحه جان باختند؟+عکس

به گزارش اقتصادنیوز، روز گذشته ناوشکن سهند که یکی از پیشرفته ترین کشتی های جنگی ساخت ایران است ،‌به دنبال سانحه ،‌پس از دو روز تلاش برای نجات آن، سرانجام به طور کامل زیر آب رفت.آن گونه که روابط عمومی منطقه یکم دریایی اعلام کرده بود، در جریان این سانحه تعدادی از کارکنان نیروی دریای ارتش مجروح شدند که متاسفانه ناوسروان  «سعید خسروی‌پور» به دلیل شدن جراحات به درجه رفیع شهادت نائل شد . 

توضیحات ارتش درباره وضعیت ناوشکن سهند

روز یکشنبه 17 تیرماه بود که مدیرعامل ایزوایکوی دریایی ارتش اطلاعیه ای منتشر کرد که در آن اعلام شد، ناوشکن سهند در اسکله پایگاه یکم نیروی دریایی در نزدیکی بندرعباس دچار سانحه شد. در این سانحه که در ۳۵ کیلومتری غرب بندرعباس در اسکله مجاور مجتمع ایزوایکو رخ داده، بخش‌هایی از ناوشکن سهند زیر آب رفت که علیرغم تلاش مهندسان تعادل در ناوشکن ایجاد نشد .

هر چند روابط عمومی منطقه یکم دریایی بندرعباس اعلام کرد که ناو سهند در حال بازگشت به حالت تعادل است و به دلیل محدودیت عمق ساحل که حدود 14 متر است، امکان غرق شدن این ناوشکن وجود ندارد ،اما این تلاش ها به گونه ای پیش نرفت که این ناو شکن از غرق شدن نجات یابد.

 

cp75G5ymlS7K

1370293_496

تاریخچه ناوشکن سهند

 این دومین بار است که ناوشکنی با اسم سهند غرق می‌شود. سهند یک در سال 1367 در جریان جنگ با ناوشکن آمریکایی غرق شد . در آن نبرد ناو شکن سهند با موشک های دو هواپیما و ناو جنگی آمریکایی هدف قرار گرفت . هنوز اطلاعات دقیقی از اینکه چه اتفاقی افتاده که ناو سهند دو غرق شده در دسترس نیست .

سهند  سومین ناوچه کلاس موج است که توسط نیروی دریایی جمهوری اسلامی ایران طراحی و ساخته شده بود . از سازه این کشتی در شهریور ماه سال ۱۳۹۱ رونمایی شد؛ و در آذر ماه سال ۱۳۹۷ به آب انداخته شد. این کشتی سومین نمونه از کلاس خود بود و پس از ناو جماران و دماوند ساخته شده بود و گفته می‌شد ناو متفاوتی نسبت به آن‌هاست و تجهیزات ویژه‌ای دارد. 

 

 

 

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی