هشدار سازمان غذا و دارو/ این روغن درمان گزش پشه آئدس نیست

کدخبر: ۶۵۹۰۷۱
اقتصادنیوز: روابط عمومی سازمان غذا و دارو در خصوص تبلیغات اغواگرانه دافع حشرات به ویژه پشه آئدس در فضای مجازی اعلام کرد: این فرآورده که به صورت انواع روغن‌های گیاهی و سایر محصولات و با ادعای مشابه، فاقد مستندات علمی موثق هستند
هشدار سازمان غذا و دارو/ این روغن درمان گزش پشه آئدس نیست

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر، روابط عمومی سازمان غذا و دارو، هرگونه ادعای فاقد مستندات علمی برای مقابله با بیماری تب دنگی و محافظت در برابر نیش پشه آئدس را رد کرد.

بنا بر اعلام روابط عمومی سازمان غذا و دارو، بهترین روش برای جلوگیری از کاهش خطر ابتلاء به تب دونگی محافظت از خود در برابر نیش پشه آلوده با روش‌های استفاده از لباس‌های پوشیده، مجهز کردن پنجره‌ها به توری است ضمن آنکه استفاده از محصولات مواد دافع حشرات می‌تواند خطر ابتلاء را کاهش دهد.

روابط عمومی سازمان غذا و دارو، در واکنش به ورود محصولات جدید با مجوز سازمان غذا و دارو برای دفع پشه آئدس، اعلام کرد: در حال حاضر محصولات دفع کننده حشرات در اشکال اسپری، استیک، لوسیون با ماده موثره deet در داروخانه‌ها و مراکز معتبر در دسترس هستند.

خبر مرتبط
پشه آئدس به این استان رسید/ جولان تب دنگی در کشور؟

اقتصادنیوز: رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران از دیده شدن پشه آئدس در یکی از شهرهای غربی مازندران خبر داد.

با توجه به شرایط کنونی بر اساس هماهنگی‌های انجام شده با کارخانجات تولید کننده، محصولات جدیدی در این زمینه به زودی وارد بازار خواهد شد.

بدیهی است تمامی اقلام مورد تأیید سازمان غذا و دارو در داروخانه‌ها و مراکز معتبر در دسترس عموم قرار دارند و از محصولات فاقد مجوز بهداشتی به دلیل عدم اطمینان از ایمنی و کارایی به هیچ وجه توصیه نمی‌شود.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی