تبریک رئیس اقلیم کردستان به پزشکیان/تأکید بر تقویت روابط همسایگان

کدخبر: ۶۵۹۱۵۵
اقتصادنیوز: پزشکیان در پاسخ به تماس تلفنی رئیس اقلیم کردستان عراق بر اهمیت تقویت روابط با همسایگان در سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران تاکید کرد.
تبریک رئیس اقلیم کردستان به پزشکیان/تأکید بر تقویت روابط همسایگان

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر، نیچروان بارزانی رئیس اقلیم کردستان عراق در تماس تلفنی با رئیس جمهور منتخب ضمن تبریک به مناسبت اقبال ملت ایران به آقای پزشکیان و آرزوی موفقیت برای وی در مأموریت خطیر ریاست جمهوری تصریح کرد: روابط میان ما و شما بر پیوندهای عمیق و دیرین فرهنگی تاریخی و اعتقادی استوار است که تحت تأثیر هیچ عامل بیرونی قرار نمی‌گیرد.

بارزانی با تسلیت مجدد شهادت رئیس جمهور فقید کشورمان، به سفر اخیر خود به ایران و دیدار با آیت‌الله رئیسی اشاره و اظهار امیدواری کرد که روند رو رشد تعاملات و اجرای توافقات میان ایران و اقلیم کردستان عراق در دوره ریاست جمهوری دکتر پزشکیان نیز با شتاب و جدیت بیشتر ادامه یابد.

پزشکیان نیز در این گفتگوی تلفنی ضمن قدردانی از پیام تبریک و تماس رئیس اقلیم کردستان عراق، روابط دو طرف را رو به رشد توصیف و بر بهره‌گیری از همه ظرفیت‌های موجود برای گسترش همکاری‌های فیمابین تاکید کرد.

رئیس جمهور منتخب با اشاره به اهمیت تقویت روابط با همسایگان در سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران، عراق را در این منظومه دارای جایگاه ویژه دانست.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی