کدخبر: ۳۶۲۱۱۸ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

توضیحات چین درباره خبرتلفات سنگین به نیروهای این کشور در درگیری نظامی با هند

اقتصادنیوز: مسئولین پکن ضمن واکنش به ادعای وزیر دفاع کشور هند اعلام کردند: تعداد کشته های هند در نبرد با چین بسیار بیشتر بود.

به گزارش اقتصادنیوز، دفتر منطقه ای تسنیم به نقل از اندیا تودی، «هو جین» سخنگوی دولت چین ضمن واکنش به توئیت «راجینات سینگ» وزیر دفاع هند آن را یک خبر جعلی توصیف کرد.

وی تصریح کرد: ادعای وزیر دفاع هند در مورد وارد شدن خسارت های سنگین به چین در نبرد گالوان صحت ندارد و ما آن را رد می کنیم.

طبق اعلام هو جین هند در نبرد 15 جون حداقل 20 سرباز و نظامی خود را از دست داد ولی هیچ کدام از نظامیان چینی توسط هند کشته نشدند.

طبق اعلام سخنگوی دولت چین خسارت های وارد شده به پکن در این نبرد بسیار کمتر از هند بود و مسئولین هندی برای فرار از واقعیت به انتشار اخبار جعلی روی آورده اند.

همچنین هوجین تاکید کرد: هیچ کدام از نظامیان چینی توسط هند دستگیر نشده اند ولی در مقابل تعداد قبال توجهی از نظامیان هندی توسط چین دستگیر و سپس آزاد شدند.

با این حال چین هنوز هیچ مطلبی در مورد تلفات احتمالی خود در این نبرد منتشر نکرده و صرفا به کلی گویی هایی که در آن ادعا می شود چینی ها متحمل خسارت نشده اند اکتفا کرده است.

چین و هند در نزدیک منطقه مرزی لداخ با چالش های جدی مرزی مواجه هستند و طی 60 سال اخیر چندین جنگ بزرگ را نیز تجربه کرده اند.

این مطلب برایم مفید است
7 نفر این پست را پسندیده اند