پمپئو :

عراق را تهدید نظامی نکرده‌ایم

کدخبر: 363750
اقتصادنیوز: شبکه النجباء شنبه شب به نقل از منابع آگاه اعلام کرد که "مایک پمپئو" وزیر امورخارجه آمریکا در تماس با مصطفی الکاظمی نخست وزیر عراق تهدید نظامی دونالد ترامپ علیه این کشور را تکذیب کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا از کانال تلگرامی النجباء، پمپئو تاکید کرده که در تماس با "برهم صالح" رییس جمهوری عراق تنها این مساله را مطرح کرده که آمریکا در صورت ادامه حملات مجبور به تعطیلی سفارت خود در این کشور می‌شود.

 

پیش‌تر گزارش‌هایی در مورد تهدید عراق از سوی ترامپ به اقدام نظامی در صورت ادامه حملات به اهداف آمریکایی در این کشور منتشر شده بود.

این ادعاها که جریان‌سازی برخی شخصیت‌های عراقی را به دنبال داشت با واکنش تند دبیرکل جنبش نجباء رو به رو شد.

 حجت الاسلام اکرم الکعبی دبیرکل جنبش نجبا عراق تاکید کرد که مقاومت اهداف دیپلماتیک را هدف قرار نمی‌دهد اما امریکا اقدام به تاسیس پایگاه نظامی در سفارت خود کرده و این پایگاه باید تعطیل شود.

الکعبی تأکید کرد: آمریکایی‌ها در عراق تنها گروهی اشغالگر دزد هستند که از لانه‌ مخفی به «نام سفارت» برای جنایت‌هایشان در عراق استفاده می‌کنند.

در هفته‌های اخیر روند حملات راکتی به سفارت آمریکا در بغداد، نیروهای آمریکایی و همچنین نظامیان کشورهای دیگر در ائتلاف بین‌المللی  موسوم به ضد داعش به سرکردگی واشنگتن شدت گرفته است.

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما