کدخبر: ۳۶۵۵۲۰ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

نسخه احمدی‌نژاد برای مهار قیمت دلار و سکه

اقتصادنیوز: در نیمه سال ۱۳۹۰ نیز بازارهای ایران با نوسان قیمت دلار و سکه مواجه شده بودند.

به گزارش اقتصادنیوز محمود احمدی‌نژاد رئیس دولت دهم در آن زمان برای مهار قیمت‌ها توصیه‌هایی به مردم داشت. دنیای اقتصاد در 14 مهر سال 1390 تیتر اول خود را به سخنرانی او اختصاص داد ونوشت: احمدی‌نژاد در جمع مردم همدان از همه مردم خواست که سه ماه به یارانه‌های نقدی خود در حساب‌ها دست نزنند تا سیر نزولی تورم که به گفته وی از همین ماه آغاز شده، تداوم یابد.

احمدی‌نژاد همچنین به افزایش قیمت طلا و ارز در بازار اشاره کرد و هر دو را ناشی از «تلاش بدخواهان ملت برای تلاطم در بازار» دانست.

وی درباره افزایش قیمت دلار در بازار که طی هفته گذشته تا مرز 1300 تومان نیز افزایش یافت و اکنون در حدود 1240 تومان تثبیت شده است، چنین گفت: «اگر این زشت‌کاری‌ها و خودخواهی‌ها نباشد، باید قیمت ارز پایین بیاید همچنان که دلار در اقتصاد ایران 900 تومان هم نمی‌ارزد، اما برخی هرچه بانک مرکزی دلار عرضه می‌کند، خریداری می‌کنند و می‌گویند باید قیمت دلار بالا رود.»

رئیس‌‌جمهور با بیان اینکه دشمنان و بعضی بدخواهان درصدد تلخ کردن کام ملت از شیرینی عظیم اجرای موفق قانون هدفمند کردن یارانه‌ها هستند به افشار دست‌های اخلالگر در بازار سکه و ارز پرداخت و گفت: برخی با پول کلان مقدار فراوانی سکه خریداری کرده‌اند تا بازار را به هم بریزند.

وی در ادامه به تبلیغات برخی رسانه‌ها در رابطه با بازار سکه اشاره کرد و افزود: عده‌ای می‌خواهند هر روز ملت را تحریک کنند و نوسان قیمت سکه را اعلام می‌کنند، اما مگر سکه غذاست؟ سکه چیزی است که مردم در مراسم‌ خاص به‌عنوان هدیه به یکدیگر می‌دهند.

رئیس قوه‌مجریه تلاش بدخواهان ملت برای تلاطم در بازار ارز را نیز یادآور شد و گفت: این در حالی است که آن قدر ارز ذخیره داریم که همه نیازهای کشور و واردات را پاسخگو است و نیز اینکه مسافرت‌ها به‌خوبی انجام شود.

دنیای اقتصاد 13 مهر 1390

این مطلب برایم مفید است
165 نفر این پست را پسندیده اند