خنثی‌سازی توطئه ربایش فرماندار میشیگان توسط اف بی آی

کدخبر: 366294
اقتصادنیوز: مقامهای آمریکایی اعلام کردند ماموران امنیتی در این کشور توطئه ای برای ربایش فرماندار زن دموکرات ایالت میشیگان را خنثی کرده اند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، طبق اعلام مقامهای آمریکایی، چندین ماه برنامه ریزی و حتی تمرین عملی پشت این توطئه برای ربودن گرچن ویتمر، فرماندار ایالت میشیگان از محل اقاتگاه زمان تعطیلاتش بوده است.

بر طبق یک سند شکایت فدرال، شش مرد در دادگاه فدرال از بابت دسیسه چینی برای ربودن این فرماندار قبل از انتخابات سوم نوامبر و در واکنش به آنچه که آنها "قدرت کنترل نشده" او در نظر گرفته اند، متهم شده اند. از سوی دیگر هفت تن دیگر نیز در ارتباط با یک گروه شبه نظامی به نام " Wolverine Watchmen" در یک دادگاه ایالتی از بابت تلاش برای حمله به کنگره میشیگان و دنبال "جنگ داخلی" بودن متهم شده اند.

بر طبق اعلام پلیس ایالتی، دو گروه با یکدیگر آموزش دیده و "اقدامات خشونت آمیز مختلف" برنامه ریزی کرده اند.

بر طبق یک سند اف.بی.آی، عملیات تجسس در قبال این توطئه آدمربایی در ماه های اوت و سپتامبر انجام شده و چهار نفر از مردان برنامه ریزی کرده بودند روز چهارشنبه دیدار داشته و "بابت مواد منفجره پول پرداخته و تجهیزات تاکتیکی تبادل کنند."

مقامها گفتند، این دسیسه ها با تلاش ماموران مخفی و مخبران متوقف شدند. این مردان چهارشنبه شب دستگیر شدند. شش نفری که در دادگاه فدرال متهم شده اند، ممکن است درصورت محکومیت مجازات حبس ابد دریافت کنند. اتهامات تروریسم ایالتی که در قبال هفت نفر دیگر مطرح شده نیز می تواند مجازات ۲۰ سال حبس برای آنها به همراه داشته باشد.

ویتمر در پی انتشار این گزارش، دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا را مقصر دانسته و گفت، وی در مناظره چند روز قبل با جو بایدن از محکوم کردن نژادپرستان قائل به برتری سفیدپوستان خودداری کرده و به جایش به یک گروه راست افراطی گفت "عقب بایستید و آماده باشید".

وی اظهار کرد: گروه های نفرت پراکن صحبت های رئیس جمهور را نه به عنوان یک سرزنش بلکه به عنوان یک فراخوان بسیج و فراخوان عمل شنیدند.

کاخ سفید به این اظهارات ویتمر واکنش نشان داده و آنها را "عجیب" خواند.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما