کدخبر: ۳۶۶۵۵۷ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

فتوای محیط زیستی پاپ فرانسیس

اقتصادنیوز: رهبر کاتولیک‌های جهان گفت که برای حفاظت از محیط‌زیست در شرکت‌هایی که نسبت به آن متعهد نیستند، سرمایه‌گذاری نکنید.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرگزاری رویترز، پاپ فرانسیس رهبر کاتولیک‌های جهان روز شنبه در یک سخنرانی آنلاین از مردم خواست که سرمایه‌های خود را از شرکت‌هایی که تعهدی به محیط‌زیست ندارند، خارج کنند تا گامی در حفظ محیط‌زیست برداشته باشند.

پاپ در راستای تلاش‌ها برای تغییر مدل اقتصادی پس از دوران کرونا برای تطبیق بیشتر با محیط زیست، گفت: علم هر روز با دقت بیشتری به ما می‌گوید که اگر می‌خواهیم امیدی برای پیشگیری از تغییرات فاحش و فاجعه‌بار اقلیمی باقی بماند، باید فوری اقدام کنیم.

او با طرح سه گام «آموزش بهتر درباره محیط‌زیست»، «کشاورزی و دسترسی پایدار به آب سالم» و «کنار گذاشتن سوخت‌های فسیلی»، افزود: یک راه برای کمک به این تغییر، هدایت شرکت‌ها به سمت تعهد به حفاظت از خانه مشترکمان است. برای این کار شرکت‌هایی را که به این اقدامات تن نمی‌دهند از سرمایه‌گذاری محروم کنیم و به شرکت‌هایی متعهد هستند، بدهیم.

کلیسای رم چندی پیش از کاتولیک‌ها خواسته بود که سرمایه خود را از صنایع تسلیحاتی و سوخت‌های فسیلی خارج کرده و بر فعالیت شرکت‌هایی که در بخش‌های مثل معادن فعال هستند، نظارت داشته باشند تا به محیط‌زیست آسیب نزنند.

پاپ فرانسیس در یک رویداد آنلاین برای تاکید بر ضرورت اقدام فوری برای مقابله با تغییرات آب‌وهوایی صحبت می‌کرد که در آن شخصیت‌های سیاسی دیگری نظیر ویلیام شاهزاده انگلیس، «ال گور» معاون رییس جمهوری پیشین آمریکا و «اورسولا فون در لین» رییس کمیسیون اروپا نیز سخنرانی داشتند.

دانشمندان سال‌ها است درباره اقدام فوری برای جلوگیری از تغییرات اقلیمی در کره زمین هشدار می‌دهند که به گفته آن‌ها، باعث ذوب شدن یخ قطب‌ها، افزایش سطح آب اقیانوس‌ها و زیر آب رفتن بسیاری از مناطق ساحلی جهان، گرمتر شدن کره زمین و افزایش آتش‌سوزی جنگل‌ها و مراتع و انقراض بسیاری از گونه‌های جانوری خواهد شد.

 

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند