کدخبر: ۳۶۷۶۵۲ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

ترک ۱۱۸ مامور پلیس سیاتل از آغاز سال جاری میلادی

اقتصادنیوز : یکی از مقامات پلیس شهر سیاتل گفت، از آغاز سال جاری میلادی بیش از ۱۱۸ مأمور پلیس این شهر استعفا کرده یا به آژانس‌های دیگر رفته‌اند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرگزاری فارس، بنا به گزارش پلیس شهر سیاتل آمریکا، از آغاز سال ۲۰۲۰ میلادی تاکنون بیش از ۱۱۸ مأمور پلیس این شهر استعفا داده یا به آژانس‌های دیگر نقل مکان کرده‌اند.

به نوشته پایگاه اینترنتی شبکه «فاکس نیوز»، «مایک سالون» از مقامات ارشد پلیس سیاتل در این باره گفت: «تماس‌های انجام شده با ۹۱۱ (فوریت‌های پلیس)، برای مدت قابل توجهی بی‌پاسخ می‌مانند».

در این بین، در ماه‌های می و جولای (خرداد و تیر) حدود ۱۰ نفر، در ماه آگوست (مرداد) ۱۶ نفر و در ماه سپتامبر (شهریور) به‌تنهایی ۳۹ مأمور اداره پلیس سیاتل را ترک کرده‌اند. در ماه اکتبر (مهر) نیز تاکنون دستکم ۸ نفر استعفا داده‌اند.

در میان افرادی که از سمت خود استعفا داده‌اند نام «کارمن بِست» رئیس پلیس سابق سیاتل به چشم می‌خورد که در پی اعتراضات گسترده ضد نژادپرستی در این شهر و فشار برای کاهش بودجه پلیس، از سمت خود کناره‌گیری کرد.

اعتراضات در شهرهای مختلف آمریکا بعد از قتل یک سیاه پوست آمریکایی به نام «جورج فلوید» در بیست و پنجم ماه می، به مدت بیش از چهار ماه بر پا شدند. این تجمعات که تاکنون نیز ادامه پیدا کرده، معمولاً از سوی پلیس و مأموران فدرال به خشونت کشیده شده‌اند.

دور جدید اعتراضات در سیاتل و شهرهای دیگر آمریکا بعد از آن آغاز شد که دادستان کل کنتاکی از رای خود درباره پرونده قتل «بِرونا تیلور» زن سیاهپوست خبر داد.

دادستان کل ایالت کنتاکی اعلام کرد دو افسر پلیسی که این زن را چند هفته پیش در لوییویل به قتل رسانده بودند، مجازات نخواهند شد.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند